reklama

Dokument: Premiérův syn píše předsedovi ODS

Syn premiéra vystoupil z ODS kvůli výrokům Mirka Topolánka

Topolánek zůstává, jiní odcházejí.
Topolánek zůstává, jiní odcházejí. | Foto: Ludvík Hradilek

Dokument - Otevřený dopis, kterým dnes syn premiéra Jan Fischer junior oznámil předsedovi ODS Mirku Topolánkovi svůj odchod z této strany.

Vážený pane předsedo,

dovolte mi, abych vám oznámil, že jsem se po zralé úvaze rozhodl ke dni 25.3.2010 ukončit své členství v Občanské demokratické straně.

Do ODS jsem vstoupil v roce 2007 v mých osmnácti letech. Motivací ke vstupu do politické strany bylo mé obecně liberální smýšlení a pocit, že bych mohl straně v budoucnosti, po získání potřebných zkušeností, aktivně pomáhat.

Hlavním impulzem mého odchodu z Občanské demokratické strany jsou Vámi vyřčené výroky, kterými se velmi "netaktním" způsobem vyjadřujete na adresu homosexuálů, Židů, církví a občanů České republiky. Stále chci věřit, že nejste homofob ani antisemita, pouze se jako homofob a antisemita na veřejnosti, a nezáleží na skutečnosti, že se jednalo o neformální rozhovor, vyjadřujete.

Pro LUI magazín jste o premiérovi ČR a zároveň o mém otci prohlásil, že je Žid, který díky svému charakteru uhne… Nepřísluší mi hodnotit Váš charakter, o tom si každý člověk musí udělat obrázek sám. Jen jsem rád, že mohu s čistým svědomím konstatovat, že můj otec je slušný člověk, který není za rok působení ve vrcholné politice spojován s žádnými aférami, vyjadřuje se uvážlivě, slušně a své výroky nepovažuje, jak Vy říkáte, za "virtuální realitu". Proč se můj otec těší tak vysoké důvěře občanů? Protože jimi, pane předsedo, nepohrdá!

ODS není v dobré kondici, ubližují jí vnitropolitické rozpory (jako člen ODS na Praze 5 o nich mnohé vím), neuvážlivé a kauzami opředené vedení strany. Má nespokojenost se současným stavem ODS je natolik silná, že stranu nemohu dále podporovat v jejím směřování ani v předvolební kampani.

S pozdravem Jan Fischer jr.

Odchod milované Libuše Šafránkové. Čím si diváky tolik získala? Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama