reklama

Dlouhé čekání na hvězdy

Hollywood - Oscarový ceremoniál začal dnes ve dvě hodiny ráno středoevropského času a předcházelo mu tradiční defilé hvězd na červeném koberci.

Fanoušci se začali scházet už ráno místního času, někteří dokonce v blízkosti červeného koberce strávili předcházející noc. Příjezdu filmových hvězd už pak přihlížely davy zvědavců, televizních štábů a fotografů z celého světa. Hvězdy si ovšem dávaly na čas; zvláště ty největší.

První velkou star na červeném koberci byla Rachel Weiszová, nominovaná za film Nepohodlný v kategorii nejlepší výkon ve vedlejší roli. Na červeném koberci se poté objevili například herečtí představitelé filmu Zkrocená hora nebo Jack Nicholson či Meryl Streepová.

S blížícím se zahájením večera stoupal počet hvězd i hemžení fotografů a fanoušků. Defilé hvězd bylo přerušováno pózováním a žádostmi o rozhovory, které se skládaly ze stále stejných otázek i odpovědí plných adjektiv jako amazing, fascinating a exciting. To už se objevily i největší hvězdy Morgan Freeman či Steven Spielberg.

Róby předních světových návrhářů předvedly Jennifer Lopezová, Charlize Theronová, Nicole Kidmanová či Reese Witherspoonová. Nicméně tisk si při rovněž tradičním "udělování módních Oscarů" všiml hlavně toho, že do první módní ligy letos postoupily Keira Knightleyová a Michelle Williamsová.

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama