reklama

Distributory by mohl nahradit Stylmed H

Praha - Stylmed H by mohl začít dodávat léky do všech nemocnic řízených ministerstvem zdravotnictví. Agentuře ČTK to řekl zdroj, který nechtěl být jmenován.

Podnik dodává Nemocnici Na Homolce léčiva a zdravotnický materiál, včetně vysoce specializovaného, jako jsou kardiostimulátory a mozkové bioptické jehly.

Zdroj, který podle ČTK nechtěl být jmenován, soudí, že Stylmed H není schopný zásobovat v plném sortimentu všech 16 nemocnic, které ministerstvo zdravotnictví přímo řídí. Jde hlavně o objem peněz, který firma musí vložit do nákupu potřebných léků a materiálu.

Společnost naopak tvrdí, že kapacity má, odmítla ale potvrdit, že ministr zdravotnictví David Rath oslovil právě ji.

Mluvčí ministerstva Jana Kocová v pátek ČTK řekla, že jméno firmy, se kterou ministr David Rath jednal, nezná.

Vizitka společnosti Stylmed H

Akciová společnost Stylmed H vznikla v roce 1997 a sídlí v Praze. Většinovým akcionářem je podle ČTK Nemocnice s poliklinikou v Praze 5 Na Homolce, která vlastní 70 procent akcií.

Podnik dodává Nemocnici Na Homolce léčiva a zdravotnický materiál, včetně vysoce specializovaného. V roce 2003 uvedl týdeník Profit, že kromě Nemocnice Na Homolce Stylmed H dodává materiál více než deseti dalším nemocnicím.

Loni v květnu napsal časopis Týden, že v roce 2003 ministerská kontrola zjistila, že Stylmed H nakupuje léky a zdravotnický materiál v rozporu se zákonem bez výběrového řízení.

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama