reklama

Plnoštíhlá baletka, která nezapadá do ideálu krásy. Disney překvapil novým filmem

Filmová společnost Disney poprvé v historii uvádí film, ve kterém má hlavní roli plus-size hrdinka. Krátký snímek Reflect vypráví příběh baletky Biancy, která bojuje s vnímáním sebe sama a snaží se překonat pochyby a strach. V tomto boji jí pomáhá vnitřní síla a elegance. 

Reflect
Reflect | Foto: Disney+

Bianca ve filmu například trénuje před zrcadlem, jehož obraz se začne rozpadat. Symbolizuje způsob, jakým mladá tanečnice vnímá vlastní tělo. 

Nový film se setkal s pozitivními ohlasy na sociálních sítích. "V minulosti jsem také tančila a cítila jsem se stejně," napsala jedna z uživatelek TikToku. "Vypadá úplně stejně jako já, když jsem byla v jejím věku! Zažívala jsem během tanečních hodin to samé," okomentovala jiná žena. 

Ženy oceňují, že se ve filmu objevuje hlavní postava, která nezapadá do "ideálu krásy" a stejně jako ony se trápí tím, jak vypadá. "Přála bych si, abych něco takového viděla, když jsem byla mladší. Jsem ráda, že se věci mění!" Jiná žena uvedla: "Pro někoho, kdo se s problémem sebepřijetí potýkal a stále potýká, je velmi uklidňující vidět, že se o tom natočil film." 

Snímek Reflect je součástí série experimentálních filmů Disney's Short Circuit. Jejich tématem je vnímání lidského těla, důležitost vytváření vlastní identity a budování sebevědomí. 

Režírovala ho Hillary Bradfieldová, která stojí také za filmy Ledové království 2 a Encanto.

Mohlo by vás zajímat: Najednou jsem ztratil půlku těla. Díky sportu jsem kompletní, říká ochrnutý šampion (30. 9. 2022)

Potřeboval jsem se vrátit ke sportu, abych byl zase člověkem. Rostl jsem, až se ze mě stal mistr světa v polovičním Ironmanu, říká Jan Tománek. | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama