reklama

Děti se v podstatě zbláznily, popisuje matka tří dětí z úkrytu ve sklepě v Kyjevě

O pobavení se během natáčení videa z úkrytu v bombardovaném Kyjevě postaraly děti Ukrajinky Oleny Gnesové. Kvůli den a půl trvajícímu zákazu vycházení byly plné energie, což na kameru dávaly jasně najevo svým dováděním. "Nemají si kde hrát, kde sportovat," posteskla si trojnásobná matka, žijící v kyjevském sklepení.

Děti se v podstatě zbláznily, popisuje matka tří dětí z úkrytu ve sklepě v Kyjevě. | Video: YouTube/What is Ukraine

"Dámy a pánové, tak jsme pořád naživu," zdraví ve videu Olena Gnesová, ukrajinská žena, která se se svými třemi dětmi od začátku ruské invaze ukrývá v bezpečí kyjevského sklepa. Na záběrech popisuje, jak plynul čas v uzavřeném prostoru, který kvůli 35 hodin trvajícímu zákazu vycházení nesměli opustit.

"Celý den jsme nesměli vyjít ven. Zůstali jsme tady ve sklepě," popisuje na videu Gnesová, a zatímco drží v náruči svou čtyřměsíční dceru, kolem ní se prohání její sedmiletá dcera a pětiletý syn, oba plni energie. "Děti se v podstatě zbláznily, protože jsou v uzavřeném prostředí. Nemají si kde hrát, kde sportovat, je za námi velmi náročný den," podotýká.

Gnesovou, která za normálních okolností pracovala jako průvodkyně po Kyjevě i Černobylu, ve svém pořadu rovněž vyzpovídal pro televizi CNN komentátor Anderson Cooper. Ovšem seriózní rozhovor děti narušovaly svým dováděním, což i moderátora přimělo k úsměvům. "Pro děti je to dost těžké. A cítí, jak jsme my dospělí vystresovaní, slyší, o čem mluvíme. Ale zvládají tu invazi docela dobře," dodala Ukrajinka.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama