reklama

Demonstrace za polepšeného vraha

Los Angeles - V sobotu se v Kalifornii vydají lidé na protestní pochod na podporu bývalého gangstera Stanleye "Tookie" Williamse.

Jednapadesátiletému Williamsovi nevyšla možnost dostat svůj případ před Nejvyšší soud USA a čeká, jestli jej guvernér Arnold Schwarzenegger omilostní.

V čele průvodu půjde podle San Mercury News hiphopová hvězda Snoop Dogg, který má též kriminální minulost. Williams v roce 1979 v supermamerketu zavraždil čtyři lidi. Ve vězení se však vzdal života v pouliční bandě, napsal několik knížek pro děti o tom, proč nevstoupit do gangu, a získal tím značný respekt.

Williamsova poprava je naplánovaná na 13. prosince a bývalý gangster může pouze doufat, že bude prvním odsouzeným v Kalifornii, který se popravě vyhne. Od roku 1978, kdy byl absolutní trest ve státě na západním pobřeží USA zaveden, žádný guvernér žádosti o milost nevyhověl. Právě Williamsova snaha o nápravu by však mohla přesvědčit Schwarzeneggera, aby učinil výjimku.

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama