reklama

Co žádají lékárníci po premiérovi

V úterý požádala kvůli obavám o existenci svého oboru Česká lékárnická komora o schůzku premiéra Jiřího Paroubka.Termín zatím není znám. Požadavky, se kterými ČLK před premiéra půjde však ano.

"Jednání bude spíše v obecné rovině," míní prezident ČLK Lubomír Chudoba. "Chceme premiéra o naší situaci informovat a požádat ho, aby nad kroky ve zdravotnictví dohlížel." Pokud by jednání s premiérem nebylo úspěšné, hrozí lékárnici stávkou.

Úspěchem by podle Chudoby bylo, kdyby premiér přislíbil, že:

  1. dohlédne na zákon o léčivech - lékárníkům vadí, že pokud bude zákon schválen, umožní prodej léků mimo lékárny, v samoobsluhách, na benzinových pumpách.Léky by také mohli - v místech, kde není lékárna, prodávat lékaři. Lékárníkům také vadí, že by zákon zavedl prodej léků po internetu.
  2. dohlédne na zavedení degresivní marže - podle prezidenta ČLK Chudoby sice ministr David Rath o marži hovoří, ale lékárnicí dosud nedostali na stůl žádný konkrétní návrh
  3. zaručí, že další jednání s ministerstvem zdravotnictví bude probíhat seriózně
Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama