reklama

Co může znamenat, když vás bolí břicho: Mapa bolestí a jejich důvod

Každá bolest je nepříjemná a alarmující. Obyčejně je to vzkaz těla, že se něco děje. Řeči našeho organismu je třeba pozorně naslouchat, abychom správně pochopili, oč jde. Zmapovali jsme pro vás oblast břicha a zjistili, co mohou bolesti v jednotlivých oblastech znamenat.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Bolest je reakce těla na něco mimořádného. Tato mimořádnost však nespočívá v příjemném a zdravém - je to právě naopak. Tělo nám bolestí signalizuje, že něco uvnitř (ale také venku) nemusí být v pořádku.

Často se v souvislosti s bolestí a nemocemi hovoří o psychosomatice. Nezřídka - a poslední roky obzvlášť - slýcháte o tom, že vše souvisí s hlavou a myšlením. Přesto se dnes pojďme podívat na bolesti bez psychických souvislostí.

Co mohou jednotlivé bolesti břicha znamenat a jaké orgány jsou možná v nesouladu, najdete v naší grafice. Nutno dodat, že jde o orientační obecnou mapu, a pokud bolesti přetrvávají nebo jsou velmi silné, raději se svěřte do rukou odborníků.

Podívejte se dál do naší grafiky v úvodu. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama