reklama

Čísla, kam se podíváš

Filmové premiéry - 5 překážek + 16 bloků + Satan 666 + Scary Movie 4 + Tajemství oceánu = nekonečno.

Všechny názvy premiér obsahují čísla. Takže pěkně popořádku: Pokračování Scary Movie je ČTVRTÉ, překážek v Trierově filmu je PĚT, newyorských bloků, které musí ujet Bruce Willis je hned ŠESTNÁCT a Satan přichází si pohrává s číslem 666. A Tajemství oceánu je samozřejmě nekonečné...

  • 5 překážek - Tyranský diktátor Lars von Trier terorizuje ve svém novém dokumentu o dvacet let staršího krajana, dokumentaristu Jorgena Letha. Ten musí natočit svůj starý film znovu, hned pětkrát a s řadou omezení. Daří se mu to víc než dobře, zatímco Lars von Trier přihlíží s plnou hubou vodky a kaviáru.
  • 16 bloků - 16 je víc než 5, přesto to Bruce Willis v thrilleru 16 bloků nemá o nic jednodušší než Leth v Trierově područí. No řekněte: jde dopravit přecpaným New Yorkem jednoho užvaněného zlodějíčka k soudu, když je kolem plno policistů, kteří se ho snaží oddělat. a přitom bojovat i s vlastní kocovinou i ubohou pověstí?
  • Satan 666 - Další hororový remake (jen v poslední době Mlha, Hory mají oči, Texaský masakr) měl celosvětovou premiéru stylově 6. 6. 2006. Letošní datum je nejspíš také hlavním důvodem vzniku remaku, který se natáčel v Česku a vypráví stejně jako originál o chlapečkovi s ďáblem v těle.
  • Scary Movie 4 - Hororová parodie z oblíbené série, která si tentokrát vzala na mušku mimo jiné filmy Saw, Válka světů, Vesnice, Nenávist a mnoho dalších. A kupodivu ten film není zase tak špatný, i když v něm samozřejmě zbývá spoustu místa i pro trochu toho fekálního humoru a neustálé padání a vzájemné ubližování si mezi postavami.
  • Tajemství oceánu - Dokument z produkce BBC je plný mořských, podmořských, nadmořských a přímořských potvor všeho druhu. Jsou tu ohavní krabi i veselí delfíni, elegantní albatrosi i neohrabaní tučňáci. Pro každého něco.
Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama