reklama

Chcete delší penis? Něco za něco!

Pro muže - stejně jako pro téměř všechny samečky - je důležitá velikost jejich pohlavního údu. S přáním jeho zvětšení proto občas navštíví plastického chirurga.

Foto: Profimedia

Pro muže - stejně jako pro téměř všechny samečky - je důležitá velikost jejich pohlavního údu. S přáním jeho zvětšení proto občas navštíví plastického chirurga.

S žádostí o prodloužení mužského zevního pohlavního orgánu se plastičtí chirurgové občas setkají, třebaže sexuologové neustále potvrzují, že velikost nehraje v sexuálním životě podstatnou roli.

Chirurgické řešení možné je, ale výsledek podle názoru odborníků není příliš povzbudivý. Penis je anatomicky poměrně složité ústrojí a každý větší chirurgický zákrok v této oblasti může ohrozit jeho funkci.

Kvantita vs. Kvalita

Pokud si někdo zákrok nenechá rozmluvit, provádí se tak, že se povolí vazy, které přidržují pohlavní orgán u stydké kosti. Vysune se tak asi o dva až tři centimetry dopředu. Opticky se zvětší, ale jde o kvantitu na úkor kvality: při erekci právě funkce těchto vazů chybí ztopořený penis je pak nutné přidržovat.

Jinou možností je úd vyplnit umělou hmotou, ale odborníci opět varují, že by se tím mohla narušit jeho reprodukční funkce. Někteří zájemci si do pohlavního orgánu nechávají implantovat tuk, avšak ani tento zákrok není bez nebezpečí komplikací.

Pro lepší hygienu

Poměrně běžně prováděným výkonem proto pro pány zůstává obřízka, při níž se odstraní předkožka, takže konečná část tohoto orgánu zůstává trvale obnažena.

Zákrokem se mění pouze estetická kvalita penisu. Zatímco v židovské komunitě se vyžaduje z náboženských důvodů a u chlapců se provádí ihned po narození, v našich podmínkách jde o důvody hygienické: očista trvale obnaženého žaludu je snazší.

Existují ovšem i případy, kdy se obřízce musí přikročit z důvodu zúžení předkožky.

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama