reklama

Valentýnskou romantiku naplánujte včas: Kde oslavit svátek zamilovaných

Každoroční oslava dne zamilovaných se blíží. Chcete-li tentokrát darovat své lásce něco opravdu mimořádného, vyrazte za společnou romantikou do některého z malebných evropských měst. Máme pro vás několik zaručených tipů, které vás nadchnou.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Přestože Den svatého Valentýna nepatří k tradičním českým svátkům, nachází zejména mezi mladšími ročníky stále více příznivců. Jde o oslavu lásky a ujištění, že vám na vašem protějšku stále záleží a vaše city jsou vzájemné. Kdo byl svatý Valentýn a kam se na svátek zamilovaných letos vydat?

Svatý Valentýn byl katolický kněz a biskup, který zemřel mučednickou smrtí 14. února roku 269. Kolem jeho života panují nejasnosti a existují o něm dvě různé legendy. V nich se však zřejmě prolínají životní příběhy dvou světců stejného jména.

  Každoročně se na světě v Den svatého Valentýna uskuteční v průměru 220 000 žádostí o ruku. Valentýn

Podle první legendy, o kterou se oslavy dne zamilovaných opírají, zemřel světec mučednickou smrtí na příkaz římského císaře Claudia II. poté, co i přes jeho zákaz oddával snoubence podle křesťanského ritu. 

Jakýmsi předchůdcem Dne svatého Valentýna byl svátek Lupercalia oslavovaný ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do "urny lásky" vloženy lístečky se jmény dívek. Každý mladý muž pak tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho láskou v následujícím roce. Později svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví svatého Valentýna a vznikl tak nový romantický svátek všech zamilovaných.

Jak 14. únor letos oslavit? Inspirujte se naší cestovatelskou grafikou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama