reklama
 

Zelená perla Atlantiku: Toto je nejhezčí ostrov Evropy

Uhádnete, jaké místo zvítězilo v prestižní soutěži World Travel Awards v kategorii Nejhezčí ostrov Evropy?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Madeira je oficiálně nejkrásnějším ostrovem Evropy, tento titul letos získala v prestižní soutěži World Travel Awards. Čím vás ostrov věčného jara okouzlí?

Madeiru najdete v Atlantickém oceánu a je součástí Portugalska. Pyšní se mnoha jmény - zelená perla Atlantiku, ostrov věčného jara nebo ostrov květin. Je vám tedy asi jasné, že Madeira rozhodně stojí za prozkoumání.

Cestovatelům toho Madeira nabízí opravdu hodně. Zamilujete si úžasné hory a skvělé podmínky pro pěší turistiku, rozmanitou přírodu a příjemné počasí po celý rok. Přes léto je tady něco okolo 25 stupňů Celsia a v zimě průměrná teplota neklesne pod 17 stupňů. Ostrov tak můžete navštívit v kteroukoliv roční dobu a uniknout tak třeba zimnímu počasí v České republice. 

Válení se na pláži

Jediné, co ostrovu chybí, jsou kilometry dlouhé písčité přírodní pláže. Místo toho vás zde čekají pláže umělé a zejména pak kamenité. Pokud vás ale povalování se na pláži láká více než hory, můžete zkusit zavítat na ostrov Porto Santo, který patří také pod Madeiru a dostanete se na něj trajektem z hlavního města Funchal. Cesta rozhodně stojí za to, čeká vás tady totiž devět kilometrů dlouhá písčitá pláž. Kvůli ní se ostrovu přezdívá "zlatý ostrov". 

Zajímavá architektura

Krom přírody se určitě vydejte i do hlavního města Funchal. Najdete zde zajímavou architekturu i street art. Pokud milujete historii a umění, tak se zde určitě nudit nebudete.

Podívejte se do galerie na ty nejkrásnější fotky z Madeiry.

reklama
reklama