reklama

Tento ostrov je prý nejkrásnější na světě: Navštivte Siargao na Filipínách

Filipínský ostrov Siargao byl čtenáři prestižního časopisu Conde Nast Traveler zvolen jako nejkrásnější ostrov světa. Co nabízí?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Bílé písčité pláže, žádné davy turistů, skvělé podmínky pro surfování a úžasná příroda - proč vyrazit na filipínský ostrov Siargao?

Ostrov Siargao ve tvaru slzy je rájem zejména pro surfaře z celé Evropy a Austrálie. V srpnu a září, kdy je zde surfovací sezona, jsou tu až šestimetrové vlny, není to tedy nic pro začátečníky. 

Tento magický ostrov v západním Tichém oceánu vás ale rozhodně okouzlí, i když nesurfujete. Vln se bát nemusíte, jsou většinou pouze za korálovými hranami na otevřeném moři. U pláže vás čeká průzračně čistá klidná voda. Najdete zde plno palem, rýžová pole, jeskyně, vodopády, úžasnou přírodu a hlavně jedny z nejkrásnějších pláží, co na Filipínách vůbec jsou. Užijete si bílý písek bez davu turistů. 

Ostrov ještě není tak turisticky známý, a proto je tady všechno trochu více divočejší a panenské než jinde na Filipínách. Připravte se na původní a ještě nezkaženou přírodu a atmosféru ostrova. Takový idylický konec světa.

Panenské pláže, úžasná příroda a klid od turistů. Siargao je snový ostrov | Video: Cebu Pacific

I přesto, že tady ještě není turismus tak rozvinutý jako na jiných ostrovech, hlady rozhodně neumřete. Většina resortů má snídani už v ceně ubytování a restaurací na pláži je tady dost. Rušné noci nečekejte, večírky se tady moc nekonají, ale v okolí najdete pár barů s živou muzikou nebo karaoke.

Pokud se na ostrov chystáte vyrazit kvůli surfování, je nejlepší čas mezi srpnem a zářím. Na klasickou dovolenou je pak ideální vyrazit někdy mezi březnem až listopadem. Mějte se ale na pozoru, v Siargau není klasická suchá sezona jako jinde na Filipínách, i v suché sezoně tady může být obecně více srážek. 

Podívejte se na tento kouzelný ostrov v grafice.

reklama
reklama