reklama
 

Místa, kde se točil Harry Potter: Zajeďte si zažít filmovou atmosféru na vlastní kůži

Vánoční období je plné pohádek a magických příběhů, ty o čarodějnickém učni Harrym Potterovi nevyjímaje. Filmová série natočená podle knih britské spisovatelky J. K. Rowlingové si získala miliony fanoušků, kteří touží přiblížit se svým hrdinům co nejvíc. Jednou z možností, jak toho dosáhnout, je i putování po stopách Harryho Pottera. Která reálná místa z filmů o mladém čaroději můžete navštívit?

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Knihy britské spisovatelky J. K. Rowlingové obecně patří k těm vůbec nejoblíbenějším. Jde o skvěle propracované fantasy romány zachycující část dětství a dospívání mladého čarodějnického učně Harryho Pottera a jeho přátel ze Školy čar a kouzel v Bradavicích. 

Věděli jste, že...

Věděli jste, že...

Názvy magických bylin v příbězích pocházejí z opravdové knihy. J. K. Rowlingová posbírala názvy všech kouzelnických rostlin z knížky od anglického botanika Nicholase Culpepera, která pochází ze 17. století.

Po velkém úspěchu knih vznikly také filmy, na jejichž natáčení autorka osobně dohlížela. Trvala na tom, aby všichni herci byli Angličané a aby šlo o filmy hrané. Povedlo se a podobně jako romány, také filmy se těšily vysokému diváckému zájmu. Návštěvnost předčila očekávání a vedle jednotlivých dílů Pána prstenů, Hvězdných válek, Pirátů z Karibiku a filmů Titanic a Avatar se řadí k nejúspěšnějším snímkům všech dob. 

Ve filmu byly použity jak kulisy a uměle vytvořené interiéry a exteriéry, tak reálná místa v různých koutech světa. Našli jsme pro vás deset z nich, která na svých cestách - třeba po stopách filmového Harryho Pottera - můžete sami navštívit.

Podívejte se v naší grafice, která to jsou.

reklama
reklama