reklama

Průvodce Barcelonou: Stylová místa, kde bydlet a kde se najíst

Barcelona má velmi specifickou atmosféru, kterou byste minimálně jednou měli zažít. Kde bydlet, dobře se najíst a co dělat?

Foto: iStock

Barcelonu jsem navštívila podruhé. Poprvé jsem si ji pamatovala jako živé město s horkým letním vzduchem a mořem, ve kterém jsem ochutnala ten nejlepší dezert mého života. A že jsem jich už za svůj život pár měla. Bylo jasné, že se sem musím vrátit.

Napodruhé byla Barcelona ještě o něco živější, netušila jsem totiž, že v době, kdy se do Barcelony chystám, bude probíhat největší festival La Mercè aneb pro Barcelonu festival všech festivalů. Lidé se sem tak sbíhali ze všech koutů světa a já k tomu přišla jako slepý k houslím, typické. Pro mě to znamenalo zejména to, že ceny všech hotelů a Airbnb byly neskutečné vysoké, všechno bylo vyprodané a ve městě, které jsem si pamatovala jako živé, někdy nebylo k hnutí.

Do Barcelony jsem si jela odpočinout, všechny památky jsem jako správný turista viděla už při své první návštěvě a většinu jsem si zopakovat nechtěla. Jen tak se potulovat městem mi více než stačilo. Přece jen jsem se ale šla podívat na má oblíbená místa, o která se s vámi dnes chci podělit. A taky jsem nemohla minout své oblíbené restaurace, už kvůli nim ten výlet za to stál. 

Takže, otázka za milion zní - kde bydlet, co jíst a co dělat tak, abyste si Barcelonu v klidu užili?

Na ubytování záleží

Pokud hledáte jen místo, kde složíte hlavu, sáhněte po ubytování na Airbnb. Hotely vám za to nestojí, jsou na pouhé přespání relativně drahé. Hlavně ale bydlete v centru. Já udělala tu chybu, že jsem na nějakou chvilku šla do hotelu, který byl u Parku Guell, a neskutečně se mi po zázemí v centru stýskalo.

Jestli si ale chcete Barcelonu užít stylově a hledáte místo, kde vám po dlouhém dni bude opravdu dobře, pak musím z celého srdce doporučit maličký boutique hotel The5rooms. Je jen pár minut od Plaza Catalunya, Paseo de Gracia a Las Ramblas. Jde o naprostou oázu klidu, kde se budete cítit jako doma. V pokojích máte standardně velkou postel, okna odshora až dolů (což naprosto zbožňuju) a takový svůj koutek s křesílky, stolečkem a pohovkou. Jen tak na okraj: Ty koberce bych moc chtěla domů. 

V hotelu jsem se taky cítila extra bezpečně - abyste se vůbec dostali do hlavní budovy, potřebujete kartu. Jde vidět, že o hotel se starají lidé, kteří mají vkus.  Když jsem se poslední den při mém odchodu z hotelu seznámila s jeho majitelkou Yessicou, došlo mi, proč to tady vypadá tak, jak to tady vypadá. Yessica je neskutečně stylová žena se smyslem pro humor a citem pro detail, která se opravdu aktivně stará o to, aby se hosté měli co nejlépe.

Kde se dobře najíst

Barcelona je, co se týče dobrého jídla a pití, mou naprosto srdcovou záležitostí. Potrpím si na kvalitní potraviny a zdravou stravu, stravuji se bez lepku, mléka a dost často i bez masa. Barcelona je pro lidi, jako jsem já, hotový ráj.

Flax&Kale

Byla jsem v Barceloně čtyři dny a tuším, že jsem tady byla třikrát. Naprosto úžasné místo pro vegetariánský brunch nebo klidně i večeři. Pokud cestujete sami, většinou sedíte u obřího stolu, který je ideální pro to, dát se s někým do řeči. Hned první den jsem se tady seznámila se studentkou z Nizozemí, Lisou. A já tak měla po dobu dalších dvou dnů parťáka k večeři.

Výborné je tady snad všechno. Určitě musím vyzdvihnout jejich obří salát s dvoubarevným hummusem, to stojí za to. Ale opravdu, nemůžete šlápnout vedle. Pokud tady budete, objednejte si i jeden z džusů z Theresa's Juicery (dva podniky, stejná majitelka) a nebojte se zaexperimentovat i s neotřelejší kombinací.

Weekend views at #flaxandkale by @simply.morane 🍓🌿. Feliç festa de #LaMercè a tothom! 🎉 #madeinBarcelona

Příspěvek sdílený Flax & Kale (@flaxandkale),

Teresa Carles

Mladší (taktéž vegetariánská) sestra Flax&Kale, která má trochu jinou atmosféru. Je klidnější, temnější a hodí se zejména na večeři. Nezapomeňte na rezervaci. Já si tady dala výborné černé rizoto s houbami.

Brunch&Cake

Do Brunch&Cake prostě musíte. A zapomeňte na veškeré diety. Objednejte si vafle, palačinky nebo lívance. Pokud na sladké moc nejste, mají velký výběr vajíček na všechny možné způsoby a nespočet salátů. Ale palačinky opravdu stojí za to. Latté s červenou řepou doporučuji jen pro otrlé. Chutná to totiž tak divně, jak to zní.

Why get one when you can get three? #rollmehome

Příspěvek sdílený Allie Fosheim (@alliefosheim),

Makamaka

Není nic lepšího než si po dni na pláži zajít na dobrý burger a drink. Na to je nejlepší bar Makamaka. Je to taky místo, kde jsem před dvěma lety, když jsem Barcelonu navštívila poprvé, měla ten nejlepší dezert na světě.

Poslední den asi dvě hodiny předtím, než jsem měla vyrazit na letiště, jsem se na toto místo vydala. Šla jsem asi přes půlku města, cesta mi trvala okolo hodiny. Zpocená, uřícená jsem dorazila na místo a těšila se, až si zase dám tu bombu z burákového másla. Úsměv mě opustil ve chvíli, kdy jsem zjistila, že mi za ty roky změnili menu. Byl to opravdu jeden z nejsmutnějších okamžiků mého života (je to samozřejmě nadsázka, ale jo, smutné to bylo). Naštěstí tam na výběr mají dezertů několik a všechny jsou výborné, takže jsem svou chuť po sladkém ukojila, ale vzpomínky na ten první dezert mi rozhodně zůstanou.

Neměli byste minout

Pokud se chcete projít někde v krásném prostředí a na chvilku si odpočinout od města, zaskočte si do Parku Guell. Davům se sice nevyhnete, ale můžete se pokochat krásných spojením přírody a architektury. Jedná se o další velkolepé dílo Antoni Gaudího a rozhodně byste si ho při návštěvě Barcelony neměli nechat ujít. Můžete jen tak posedět pod palmami nebo se vrhnout do prohlídky staveb, doporučuji si prohlídku ale zarezervovat předem po internetu, jinak si vystojíte pěknou frontu.

Dalším skvělým místem je muzeum současného umění MACBA - lahoda pro oko, i pokud na umění zrovna nejste. Uchvátí vás čistě bílý minimalistický design a v okolí je plno skvělých podniků, do kterých můžete poté zapadnout.

Rozhodně byste neměli minout pláž. Skvělý čas na její návštěvu je odpoledne, kdy se můžete proležet až do večera, slunce zapadne a vy si můžete užívat šumění vln s drinkem v ruce. Na večeři si zajděte do jedné z plážových restaurací, například Makamaka nebo Surf House.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama