reklama

Prázdniny v Itálii: Na kterých místech se vám bude líbit?

Prodloužené víkendy v Římě nebo Benátkách jsou už klasika. Kam se ale vypravit, když chcete v Itálii strávit celý týden?

Foto: Fischer / Shutterstock

Itálie v sobě ukrývá takové přírodní krásy, až máte pocit, že svoji dovolenou trávíte mimo evropský kontinent. K tomu přidejte výbornou místní kuchyni a srdečné chování italských obyvatel a máte dovolenou jak z pohádky. 

Skvělé je také to, že si tady můžete vybrat, jestli chcete k moři nebo do hor, případně obojí zkombinovat a udělat si z dovolené takový road trip. Začít túrami v Dolomitech, nejkrásnějších horách na světě, a pak pokračovat za relaxem na jih k moři. A kde se usídlit tady?

Sicílie: Ostrov Slunce ve Středozemním moři

Na největším ostrově ve Středozemním moři najdete vše, co je potřeba k ideálnímu letnímu odpočinku. Pokud chcete své volno trávit aktivně, můžete vylézt na nejvyšší činnou evropskou sopku Etnu, nebo procestovat krásy starobylých měst, kterých je na Sicílii nesčetně.

Největší město Palermo vybízí k prozkoumání historických monumentů, mezi které patří katedrála z 12. století, kde jsou pohřbeni nejvýznamnější vládci Sicílie, renesanční kašna Fontana Pretoria či noblesní renesanční kaple Cappella Palatina s dobovými mozaikami.

Nedaleko od Palerma leží městečko Monreale s nejstaršími dochovanými památkami normanské architektury na světě, nebo romantické město Cefalú se spoustou obchůdků a malebných kaváren. Nejkrásnější písčité pláže z celého ostrova najdete v oblasti města Taorminy nebo v sicilských přírodních rezervacích. 

Kalábrie: Panenská příroda a minimum lidí

Hledáte-li nejen krásnou přírodu, ale také klid, vydejte se do Kalábrie. Tato oblast se nachází na samém konci jižní Itálie, což zaručuje během letní sezony krásné slunečné počasí. Kalábrii se právem říká "perla Itálie". Nejkrásnější částí Kalábrie je rekreační oblast Capo Vaticano s krásnou panenskou krajinou, borovými háji a olivovníky.

Mezi nejznámější a zároveň nejkrásnější pobřeží této oblasti patří kilometr dlouhá pláž s jemným, bílým pískem v zátoce Grotticelle. Pro milovníky koupání a potápění je to doslova vysněné místo. Nezapomeňte ochutnat i místní speciality, mezi které se řadí feferonkový salám la 'nduja nebo bylinkový likér vecchio amaro del capo.  

Sardinie: Země s vůní afrických dálek 

Druhý největší italský ostrov naplní očekávání dobrodruhů i milovníků plážového odpočinku. Nejluxusnější turistickou zónu celého ostrova představuje Smaragdové pobřeží, které je zastavěno hotelovými a zábavními komplexy.

Na ostrově najdete písečné i oblázkové pláže - v okolí Cala Gonone se nachází spíše oblázkové, ke kterým je sice obtížnější přístup, ale máte pak jistotu většího soukromí.

Na Sardinii určitě neopomeňte navštívit takzvané nuraghy, které jsou nevyřešeným tajemstvím místní architektury. Jedná se o malé kamenné pevnosti, jejichž původ nikdo z místních obyvatel nezná. Na ostrově se mísí evropská a africká kultura. Spousty sardinských oblastí připomínají zákoutí afrických dálek. Největší ostrovní město Cagliari, na jehož vrcholu se tyčí katedrála ze 13. století, je krásným důkazem. 

Chcete cestovat s dětmi? Díky službám různých dětských klubů, které jsou v těchto místech k dispozici, si pobyt maximálně užijete - vy v náručí vyhřátých písků u Středozemního moře, a vaše děti v péči místních animátorů. "Náš dětský klub Funtazie nabízí pestrý, zábavný a poučný program pro malé dobrodruhy. Naší specialitou je i Sportovní akademie, do níž mohou rodiče zdarma přihlásit své děti. Zatímco si budou rodiče užívat jeden druhého, jejich děti se naučí základům různých sportů nebo vypilují své oblíbené, jejichž základy již ovládají," popisuje mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

Pras*ků je pořád dost. Ze znásilnění si srandu udělat neumím, říká scenáristka Zemen | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama