reklama

Plánujete léto? Vyberte tu nejlepší dovolenou za nejméně peněz

Přestože teprve vrcholí sezóna zimních dovolených, abyste si v létě užili to nejlepší za rozumnou cenu, je třeba začít plánovat a vybírat už teď.

Foto: iStock

Máme pro vás pár jednoduchých triků, které vám pomohou vybrat tu správnou destinaci, zorientovat se v nabídce zájezdů a zařídit vše tak, abyste byli maximálně spokojení, ale neutratili příliš mnoho peněz.

Cena samozřejmě ze všeho nejvíce záleží na místě, kam se vydáte, a pak samozřejmě na tom, jak velký luxus kolem sebe chcete mít. Pokud chcete prostě jen do k moři do tepla, může vám pomoci žebříček trendů, který se dlouhodobě příliš nemění. Češi nejčastěji jezdí do Řecka, Španělska a Bulharska.

Třeba týden s polopenzí v Bulharsku se dá pořídit již od 5 990 korun na osobu. V nabídce je za podobné ceny kromě Bulharska i mnoho dalších oblíbených destinací -  Černá Hora, Kypr, Egypt, Španělsko, Itálie nebo Tunisko. Díky tomu může k moři takřka každý s jakýmkoli rozpočtem. 

Najít konkrétní a nejvýhodnější nabídku v těchto i dalších zemích pak pomůže třeba portál etravel.cz, který se specializuje na prodej leteckých zájezdů za ty nejvýhodnější ceny. Je zaměřený na klienty, kteří se při výběru dovolené řídí výhradně rozpočtem. Na dovolenou k moři tak může rodina vyrazit i za peníze, za které ji to možná dříve ani nenapadlo. 

Podle informací tohoto portálu pak ještě roste zájem o Turecko, což je destinace oblíbená zejména u rodin s dětmi, protože většina hotelů disponuje vynikajícím zázemím, jako jsou bazény, skluzavky, animační programy a podobně.

Na co dalšího kromě ceny je ale ještě dobré při výběru letní dovolené myslet?

1) Čím dříve, tím lépe

Nejen, že si tak pojistíte dobré místo na hotelu, ale k včasnému nákupu často získáte benefity navíc. Možná se budete divit, ale letní zájezdy se začínají hojně prodávat už v lednu, a tak není příliš na co čekat. Právě teď vrcholí first minute, kdy jsou v nabídce benefity jako děti zdarma, výrazné slevy pro dospělé, parkování na letišti zdarma a podobně. 

Hotely se plní výrazně rychleji a dřív než tomu bylo v posledních letech. Last minute zájezdů sice bývá dost, ale jsou přebrané a výběr je omezený. Takže kdo ví, že chce v létě vyrazit k moři, tak by s nákupem otálet neměl.

2) Kam a s kým jet

Samozřejmě máte jiné nároky na dovolenou a hotel, když je vám dvacet nebo padesát. Je rozdíl, zda jedete v páru, s kamarádkou, nebo s rodinou a dětmi. Mladým se doporučují rušnější destinace jako Ibiza, Mallorca, Kréta, Slunečné pobřeží, kde je skvělé noční vyžití, obchody, bary, diskotéky a hotely "Adults Only".

Rodiny s dětmi naopak ocení klidnější oblasti s kvalitním hotelovým zázemím, jako je Turecká riviéra, Costa de la Luz, Korfu, Primorsko… V čím dál větší oblibě jsou takzvané dětské kluby, kde se o zábavu starají česky mluvící animátoři, a rodiče tak mají i čas na relax. Určitě je na místě se ptát, jaký typ pláže resort nabízí a jaký je vstup do moře.

3) Co chci dělat

Jedete pouze za odpočinkem a hodláte celou dovolenou strávit opalováním na pláži, nebo raději své volno trávíte aktivněji? V takovém případě je dobré si ověřit, jestli dané letovisko takové možnosti nabízí, zda je kam vyrazit na výlet, nebo jsou to k dispozici sportovní aktivity a podobně.

4) Není hotel jako hotel

Je dobré mít na paměti, že se od sebe jednotlivé destinace mohou lišit úrovní služeb. Například Turecko patří k místům, kde jsou hotely na opravdu vysoké úrovni. Obecně řečeno mají tamní hotely nejširší nabídku all inclusive a i tamní kuchyně je vynikající. V jiné zase může být nabídka omezenější, přestože má hotel stejně hvězdiček jako ten turecký.

5) Sedm nocí nebo dní?

Jednou z věcí, kterou je určitě dobré si ohlídat už při výběru zájezdu, je reálná délka dovolené. Tedy že týdenní zájezd by měl být skutečně na sedm nocí a ne méně, aby se maximalizoval pobyt strávený u moře.

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama