reklama

Pětina Čechů vyráží do Řecka. Kam se chystáte vy?

I letos vyrazí nejvíce Čechů na letní dovolenou do Řecka. V závěsu je Turecko a Egypt.

Foto: iStock

Dá se samozřejmě očekávat, že do Chorvatska opět povedou kolony, ale nejvíce letních zájezdů, které si Češi zakoupili v cestovních kancelářích, míří do Řecka. Co během svých zájezdů preferují?

Do Řecka se vydává každý pátý zákazník. Zhruba 13 procent pak míří do Turecka a jen o něco málo méně do Egypta. Šestici nejoblíbenějších zemí letní sezóny tohoto roku uzavírají Bulharsko, Chorvatsko a Tunisko. Rekordmanem tohoto léta je pak rodinná dovolená na Maledivách v délce 75 dní. 

Češi milují all inclusive

"Pobyt v Řecku si zakoupilo celkem 21 procent turistů. Opět tak obsadilo v letních dovolených první příčku. Nejvíce lidí zamíří na ostrovy Kréta, Rhodos a Korfu," popisuje Andrea Řezníčková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia, která prodává nejvíce online zájezdů v Česku. Doplňuje, že průměrná cena zájezdu na osobu je 16 tisíc korun.

Statistiky agentury Invia pro letní dovolené potvrzují dlouhodobé trendy českých turistů. Těmi jsou letecká doprava, hotely se čtyřmi hvězdami a neomezené stravování formou all inclusive. "Letadla jednoznačně ovládla cestování. V létě je využije 76 procent klientů. Hotelové "čtyřhvězdy" si užije celkem 35 procent Čechů a neomezené jídlo a pití pak preferuje 57 procent turistů," říká Řezníčková. Nejvíce z nich vycestuje na svůj letní pobyt v sobotu 29. června, kdy hranice Česka opustí celkem pět tisíc cestovatelů. 

Boeingy dovolenou neohrozí

Letní dovolená se letos nese ještě ve znamení kauzy zakázaných boeingů. Není však třeba kvůli ní s nákupem dovolené váhat. "Poslední dobou slýchávám od lidí, že čekají s koupí letní dovolené, protože se bojí, že kvůli situaci s boeingy neodletí. Je to ale zbytečné. Všechny zájezdy, kteří klienti vidí na našich webových stránkách, jsou aktuální a budou se konat. Určitě se nevyplatí s pořízením dovolené čekat, zájezdů bude letos kvůli omezeným leteckým kapacitám méně a budou i o něco dražší," upozorňuje Řezníčková.

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama