reklama

Kam vyrazit v zimě za teplem? 11 destinací, ve kterých jste ještě nebyli

Milujete slunce a teplo a představa dlouhých zimních měsíců je pro vás noční můrou? Dopřejte si exotickou dovolenou. Přinášíme tipy na destinace, které nepatří k těm notoricky známým, ale stojí za objevení.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Cestování je prý cosi jako droga. Návykové a omamné. Navozující pocit intenzivního prožívání a zákeřné v tom, že chcete stále víc… Jde ovšem o drogu zdravotně nezávadnou a zmiňovanou zákeřností nijak neškodící. Navíc čím dál dostupnější.

Už jsme si i my v České republice zvykli na to, že pro cestování nejsou vždy určené jen letní prázdninové měsíce. A jsou mezi námi i tací, kteří v létě klidně zůstanou doma, aby si užili červencové sluníčko třeba na chalupě nebo na zahradě u bazénu. O to víc se pak těší na zimu, která jim - kromě Vánoc - přinese ještě i docela jiný požitek. Požitek z léta…

  Cestování není nikdy otázkou peněz, nýbrž odvahy. - Paulo Coelho, brazilský textař a spisovatel Ostrov, k citátu, žena.cz

Z léta?! Jistě!

Vydají se totiž na zimní dovolenou do teplých krajin, daleko za oceán, od lidí, pracovních povinností, pravidelných porad a obchodních "meetingů". Vycestují tam, kde je stále ještě klid a dobře a vy se netlačíte ve frontě na zmrzlinu ještě s další stovkou upocených turistů.

Pojďte se projít naší grafikou a zjistěte, která místa na mapě světa ještě zcela nepodlehla turistickému nátlaku a vy tam můžete zažít klid, krásu a autentičnost země od té naší na hony vzdálené.

reklama
reklama