reklama

Na cestách: Ve Františkových Lázních uniknete před realitou

Zní to možná jako sci-fi, ale co si udělat víkend jen pro sebe? Kdy jindy než teď na podzim, který s sebou přináší kromě krásně zbarveného listí i občasný splín. Dva dny klidu a pohody si zasloužíte, navíc načerpáte síly na blížící se Vánoce.

Františkovy Lázně - ilustrační foto.
Františkovy Lázně - ilustrační foto. | Foto: iStock

Ideální destinací jsou lázeňská města. Jedním z nejpříjemnějších a nejútulnějších jsou Františkovy Lázně. Právě ony jsou tím pravým místem pro víkendový relax.

Už dávno není pravdou, že do lázní jezdí jen lidé důchodového věku s cílem léčit zdravotní potíže. Lázeňská města totiž nabízejí celou řadu možností, jak zajímavým způsobem využít volný čas. A pokud jde o Františkovy Lázně, možností je mnoho.

Na co se můžete těšit

Začít můžete třeba hledáním malého Františka, který je ukrytý v labyrintu živého plotu. Příjemná je ochutnávková procházka po pramenech. Zajímavý je Luisin pramen, který je studený, navíc prostředí kolem něj je přinejmenším romantické. Hlavní kolonáda je plná palem a člověk má občas pocit, že se ocitl v přímořském letovisku.

Krásná je další procházka směrem k jezeru Amerika. Když člověk nechce chodit, může zvolit mikrovláček, který zde pravidelně jezdí. Samozřejmostí jsou masáže a procedury s přírodní slatinou, která napomáhá při gynekologických potížích. A když člověk nemá žádné obtíže, může si jít zaplavat do vodního světa Aquafora.

Pokud holdujete příjemnému neformálnímu ubytování, je skvělou volbou hotel Revelton Studios. Výborné hodnocení odpovídá realitě. Nedávno otevřený hotel nedaleko centra má každý pokoj příjemně plně vybaven a pojmenován po světových velkoměstech. Navíc je zde krásná terasa, která k relaxaci přímo volá. A když člověk chce nějaké dobrodružství, může zajít do přízemí hotelu, kde je muzeum iluzí a hned vedle úniková hra.

Kde se najíst?

Ve Františkových Lázních je několik příjemných restaurací a kaváren. Asi nejzajímavější je Rybářská bašta, která je hned u rybníčku v parku a nabízí nejen výborné jídlo, ale i pěknou podívanou. Podlaha je skleněná a díky tomu host detailně vidí život v rybníce, včetně krásných kaprů.

Okolí Františkových Lázní skýtá mnoho krás, například Národní přírodní rezervaci SOOS či zámek Kynžvart. Od relaxace k poznání. To vše Františkovy Lázně nabízejí. Stačí jet směr západní Čechy.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama