reklama

Na cestách: Objevte klenoty v Indickém oceánu

Prázdniny v exotice jsou poslední dobou čím dál více v oblibě. Tak proč si je neudělat taky?

Foto: iStock

Pokud právě nyní o dovolené přemýšlíte a tápete, jaká destinace je ta pravá, máme pro vás skvělé tipy. Vyrazte prozkoumat krásy ostrovů v Indickém oceánu. 

Zanzibar: Nejkrásnější pláže v celé Africe

Zanzibar se nachází v rovníkové oblasti nedaleko břehů africké Tanzanie, kde po celý rok dosahují teploty přes 30 stupňů Celsia. Východní pobřeží ostrova lemuje korálový útes, který vytváří mělké laguny s bílými písečnými plážemi a palmovými háji. Pokud jste milovníky šnorchlování, Zanzibarské souostroví je pro to jako stvořené. Při odlivu moře ustoupí o stovky metrů daleko a laguny se změní v jezírka, kde lze prozkoumávat podvodní svět malých rybek, rostlin a korálů.

Během své dovolené si určitě nenechte ujít historické centrum hlavního města Stone Town, které je zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Na Zanzibaru se vlivem kolonizace mísí africké, perské, indické, arabské a evropské vlivy. To se odráží na místní architektuře a především zanzibarské kuchyni, která je opravdu vyhlášená. K těm nejproslulejším pokrmům patří Chips Mayaye nebo speciálně upravené grilované chobotničky. 

Mauricius: Ráj v Indickém oceánu

Na ostrově Mauricius najdete opravdu vše, co vám zajistí dokonalou dovolenou - nekonečně dlouhé pláže s bílým a zlatým pískem, azurové moře, nádherná příroda, luxusní hotely a výbornou místní kuchyni. Ostrov je vulkanického původu a leží přibližně 900 km východně od Madagaskaru. Jeho dominantouje nejvyšší vrchol Piton de la Petite Rivière Noire.

Moře kolem ostrova je bohaté na podmořský život. Korálové útesy a ztroskotané lodě, které se kolem ostrova vyskytují, ukrývají velké množství nejrůznějších živočichů. Turisty přitahuje místní největší Národní park Black River Gorges s jedním z posledních opravdových mauricijských pralesů. "Mezi oblíbené cíle patří i vodopády Alexandra a nedaleká centrální náhorní planina Plaine Champagne. Mauricius je tím pravým rájem i pro milovníky golfu. Ty většinou náleží luxusním hotelům a jejich hosté mají vstup zcela zdarma," doporučuje cestovní kancelář Fischer.

Maledivy: Nejlepší hotelové resorty na světě

Klidnou dovolenou na těchto korálových ostrovech si můžete dopřát po celý rok. Maledivy se nacházejí v tropickém pásu a po celý rok slibují teploty kolem 30 stupňů Celsia. Stejně jako u předchozích destinacích i zde naleznete krásné tyrkysové moře Indického oceánu. Nedotčená příroda těchto ostrovů patří k největšímu bohatství. Ta každoročně láká stovky tisíc turistů. K nejkrásnějším místům patří křišťálové laguny s korálovými útesy, kde se drží hejna pestrobarevných podmořských živočichů.

Maledivy jsou tak ideálním resortem pro milovníky šnorchlování a podmořského potápění. Destinace nabízí ty nejlepší hotelové komplexy světa. Pokud však nechcete, aby vám vaše dovolená zatížila rodinný rozpočet, lze se ubytovat v menších hotelech, například v atolu Lhaviyani, který je proslavený rušným nočním životem.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama