reklama

Na cestách: Liberec tak, jak jste ho ještě nezažili

Jezdíte do hor většinou jen v zimě, a to jen kvůli sjezdovkám? Liberec a jeho možnosti dokazují, že je velká škoda vyhýbat se městu.

Foto: iStock

Liberec je většinou opomíjený jako jedno z "těch" míst v Čechách, kam se vydat na výlet. O městě na pomezí Jizerských hor a Krkonoš je ale v poslední době víc a víc slyšet. 

Překvapivě to ale není jen kvůli vysílači Ještěd či bílým tygrům v místní zoologické zahradě. S Libercem se čím dál víc pojí slovo design. A to nejen díky novému minimalistickému logu, ale i nedávné rekonstrukci hotelu Imperial. Ten vsadil na originální nápad. Nejenže starému hotelu vrátil zpět jeho zašlou slávu, ještě přidal něco navíc. 

Design, kam se podíváš

Grand Hotel Imperial byl postaven ve 20. letech minulého století jako konstruktivistická stavba s prvky art deco. V 80. letech prošel nechvalně proslulou "renovací", která pohřbila téměř vše z jeho prvorepublikového kouzla. Po sametové revoluci navíc budova řadu let chátrala a záchranou se jí stalo až to, že ji koupil liberecký hoteliér Lukáš Pytloun. Po rozsáhlé rekonstrukci bylo na podzim roku 2015 otevřeno prvních 67 standardních pokojů a novou podobu dostala i známá restaurace Zlatý Kohout. 

To všechno zní skvěle. Co ale hotel dělá nezapomenutelným místem, do kterého se chcete vracet, jsou designové pokoje, které si mohli do parády vzít různí interiéroví architekti. Díky tomu vznikl unikátní projekt a především místo, kam vás bude bavit se opakovaně vracet.

Tramvají až na Ještěd

Pokud se vypravíte do Liberce a přespíte v jednom z designových pokojů, mezi jejichž autory patří například Chybik+Kristof Architects, Bořek Šípek, David Vávra, Michal Kunc, Petr Stolín, Vít Janečka či Ivo Prokel, zaručujeme, že vás pobyt bude tak bavit, že nebudete ani chtít vylézt ven. Pokud ale přeci jenom vytáhnete paty z hotelu, zjistíte, že přímo od něj jezdí tramvaj, která vás doveze přímo k lanovce na Ještěd. Tramvají se taky můžete vydat do nedalekého Jablonce nad Nisou.

Pár kroků od hotelu je také náměstí s krásnou radnicí (rozhodně vejděte dovnitř, ty vitráže stojí za to!) či až skoro lázeňská promenáda mezi starou vilovou zástavbou v Lidových sadech. Mezi honosnými domy z konce 19. století se vám bude procházet tak hezky, že skoro zapomenete na původní plán vyjet lanovkou na vysílací věž Ještěd. Ale to nevadí. Stačí totiž zůstat další den a vybrat si jiný z designových pokojů. Protože garantujeme, že zkusit jen jeden vám rozhodně stačit nebude.

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama