reklama
 

Na cestách: Ibiza, španělský klenot, o kterém se moc nemluví

Ibiza, španělský ostrov, který se nachází na západě Středozemního moře, vás překvapí nádhernou přírodou, sluncem a krásnou architekturou.

Foto: iStock

Nečekala bych, že mě Ibiza tak okouzlí. Architekturou, přírodou, jídlem. Co byste si neměli nechat ujít?

Letenky na Ibizu jsem kupovala už v listopadu, plánovala jsem je totiž jako Vánoční dárek. Přiznám se, že do té doby jsem o Ibize nic moc nevěděla, krom toho, že jsou tam ty nejlepší večírky, což není úplně moje káva. Letenky byly ale za pakatel a tak jsem si řekla, proč tento ostrov trochu více neprozkoumat.

Začátkem května už jsem se odletu nemohla dočkat, v Čechách zrovna ještě pomalu mrzlo a Ibiza hlásila příjemných 24 stupňů. Sezóna na Ibize začíná ale až koncem května a začátkem června, takže největší teplo se teprve chystalo. To nám ale vůbec nevadilo. Ukázalo se, že to bylo tak akorát na to, aby člověk mohl prozkoumat okolí a u toho se nehroutit vedrem, ale zároveň se i opálit na pláži.

Klidný sever a nádherná přiroda

První týden jsme strávili na severu ostrova, kterému vládne klid a pohoda. Je tady plno menších pláží, které naprosto splnily veškerá naše očekávání. Ibiza má rozhodně více tváří a vrstev, než co se běžně dozvíte na internetu a v příručkách. Večírky tak rozhodně nejsou to jediné, kvůli čemu ji navštívit.

Upřímně jsem nečekala, jak nádherná příroda na Ibize je. Často jsme chodili na výlety a túry, jelikož jsme chtěli vyzkoušet i lezení po skalách. Různých stezek na tuto zálibu je tady mraky. Na cestě za takovou stezkou jsme většinou narazili na nádherná místa, kamenité opuštěné pláže a oblasti, které mi spíše připomínaly Thajsko nebo Bali. Jen ta voda nebyla tak teplá.

Jih plný luxusu

Na jihu pak najdete luxusnější resorty a podniky. Tam už si ale pořádně připlatíte. Za všechno a jsou to pořádné pálky. Jednou za čas je ale dobré si dopřát i něco takového. Jen tak se válet na slunci, občas se jít zchladit do vody, nechat si drinky nosit až pod nos a když je hlad, tak ujít jen pár kroků k úžasné restauraci, kde ochutnáte tu nejlepší paellu, těstoviny s mořskými plody a další gurmánské speciality. A třeba se vám poštěstí stejně jako mně a bude vedle vás bude sedět i James Blunt.

Energické hlavní město

Na poslední tři dny jsem se přesunula do hlavního města Ibizy, Eivissa. Pokud tam budete, nezapomeňte navštívit Staré město, které vás určitě okouzlí. Architektura je na Ibize obecně velmi podařená.

Poslední dny jsem strávila převážně válením se na pláži a občasnými výlety do centra města. Tam si nenechte ujít ten nejlepší mražený jogurt na ostrově v Ilallao, dát si drink a koukat na západ slunce v baru Little Ibiza a zajít si na ten nejlepší salát do Es Tap Nou. Součástí tohoto podniku je i prodejna s tou nejčerstvější zeleninou a ovocem, ze kterého vám salát připraví přímo před vašima očima. Já můžu jen doporučit ten s rozpečeným kozím sýrem. 

reklama

Komerční tip

reklama