reklama

Dokonalý adventní víkend na vás čeká kousek od hranic: Zajeďte si do Bad Schandau

Představte si, že se utrhnete na 24 hodin z šílenství a shonu do vánoční pohádky. Ta na vás čeká v saském lázeňském městečku Bad Schandau, které se nachází v srdci Národního parku Labské pískovce. Ideální tip na dárek pro vaše blízké, se kterým nemusíte čekat pod stromeček.

Prohlédnout grafiku
Foto: archiv pevnosti Konigstein

Zajít si na historický vánoční trh na pevnosti Königstein, kochat se romantickou přírodou, ale také si dopřát spa procedury, místní lahůdky a vynikající jídlo od zámeckých vinařů. To vše je možné ještě před Vánoci.

Tohle místo opěvovali básníci i malíři z období romantismu, včetně legendárního Caspara Davida Friedricha, skladatele Carla Marii von Webera či Richarda Wagnera. Ve městečku Bad Schandau se kromě starobylých měšťanských domů nachází secesní výtah, který vás vyveze na vyhlídku. Právě tahle stavba z roku 1904 inspirovala hollywoodského režiséra Wese Andersona, aby ji zakomponoval do svého filmu Grandhotel Budapešť.

Ne nadarmo se Bad Schandau přezdívá "perla Saského Švýcarska": velmi působivá je poloha městečka u Labe i dechberoucí okolí národních parků Saské Švýcarsko a České Švýcarsko. 

Pořád tápete, zda to tu stojí za návštěvu? Pak vězte, že tenhle o poznání jiný, kouzelný svět na vás čeká jen 12 kilometrů od českých hranic. Autem projedete hraniční přechod Hřensko-Schmilka na mezinárodní silnici Děčín-Drážďany nebo vlakem z hlavního nádraží Děčín, odkud to trvá okolo dvaceti minut.

Vyplatí se sem jet pořádně hladový. I když se zdá, že místní kuchyně bude stejná jako česká, překvapí vás výtečnost lokální gastronomie. V čase před Vánoci se vám budou sbíhat sliny na lahodnou vánoční štólu, kterou sice prosluli v Drážďanech, ale i v Bad Schandau ji umí připravit tak, až si na ní snadno vybudujete závislost. Zapíjet ji horkým svařeným vínem poté, co jste strávili den ve spa, je prostě slast!

Prohlédněte si naši galerii a naplánujte výlet do Bad Schandau ještě před Vánoci. 

reklama
reklama
reklama