reklama

Proč se vydat na ostrov Capri? Čekejte celebrity, moře, architekturu i skvělé jídlo

Italský ostrov v Neapolském zálivu je momentálně v hledáčku slavných. Nedávno se zde odehrála svatba německé topmodelky Heidi Klum a jezdí sem i rodina Kardashianů. Co zde může najít obyčejný smrtelník? Architektura, moře, i vyhlášené podniky. Důvod, proč i teď není pozdě zamluvit letenku na Capri.

Foto: iStock

Z vrcholku nejvyšší hory ostrova, Monte Solaro, se jachty celebrit zdají výrazně menší a skromnější, než je známe z médií. Je tu blankytně modré moře a pláže, kde můžete být celkem v soukromí. I proto snad přijmete i fakt, že před řadou restaurací nyní stojí bodyguardi, kteří chrání některou z hvězd.

Hlavním městem ostrova je stejnojmenné městečko Capri, které určitě doporučujeme k návštěvě. Nevynechejte zde návštěvu kostela Santo Stefano. Byl postaven v 17. století a uchvátí vás svým světlým interiérem, který je jako stvořený k rozjímání. 

Celebrity v davu

V tom můžete pokračovat nad šálkem espressa nebo s kornoutem zmrzliny na rušném náměstí piazza Umberto I., kde se promenují známí i neznámí návštěvníci. Třeba budete mít štěstí jako jedna naše známá, která zde potkala svou oblíbenou zpěvačku Selenu Gomez.

Pokud zůstanete ve městě do večera, vydejte se do taverny Anema e Core. O tom, že to tu v noci skutečně žije, svědčí historka, kdy Jennifer Lopez, která zde pobývala na dovolené, se přidala k místním zpěvákům a vystřihla několik italských šlágrů.

Hezčí a bohatší

Sezona zde trvá od května do října, což je čas, kdy břehy Capri brázdí i jachty celebrit. Pokud trpíte mořskou nemocí, nemusíte zoufat. Zábava se zde dá zažít i na břehu, v některém z plážových klubů. "Je to jako vydat se do místa, kde jsou všichni krásní a bohatí. Pokud si myslíte, že vypadáte skvěle a máte hodně peněz, potkáte za pár minut někoho, kdo vám bude připadat výrazně hezčí i movitější. V plážových klubech sedí dámy v nejnovějších kolekcích od Gucciho, obzvlášť v plážovém klubu Fontelina. Vstup zde stojí 25 eur, plus připočítejte dalších deset za lehátko," říká Klára, která na Capri strávila letošní dovolenou.

View this post on Instagram

blessed

A post shared by Kylie ✨ (@kyliejenner) on

Na večeři s Meghan Markle

Když byla vévodkyně Meghan ještě svobodná, ráda chodila do zdejší restaurace Da Paolino. Ta se může pochlubit krásným patiem s řadou citronovníků, pod kterými snadno najdete stín. Ovšem, pokud se vám podaří zde získat rezervaci, jíst zde totiž také chtějí Julia Roberts nebo Demi Moore.

View this post on Instagram

B🐟L👙I🐠S🌞S #thisisNotinthebluegrotte

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum) on

Domov nymf

Alespoň tak se přezdívá nejslavnější turistické atrakci ostrova - Grotta Azzurra, alias Modré jeskyni. U vchodu musíte přesedlat na malou dřevěnou loďku a těsně před vchodem si lehnout na podlahu. Vchod do jeskyně je vysoký totiž jen metr nad hladinou. Za tu námahu to ale stojí, do jeskyně totiž pronikají sluneční paprsky jen průduchy pod vodní hladinou, takže vevnitř uvidíte jen nádherné modré světlo, které vypadá jako potažené stříbrným povlakem. Po staletí místní věřili, že se jedná o domov mořských panen, a nechtěli sem vstoupit. Koupání je zde přísně zakázáno. Skandál proto způsobila právě Heidi Klum, která se zde se svým novomanželem Tomem vykoupala. Takové chování je pokutováno ve výši 6 tisíc eur.

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama