reklama

Česká policie bude cvičit s FBI kvůli jadernému teroru

Monitoring z Aktuálně.cz pro deník Insider

Praha - Česká policie bude cvičit s americkou FBI. Obě instituce, které dělí Atlantik, svede dohromady boj proti terorismu a s ním související jaderná hrozba. USA na to české straně dodaly gratis i vybavení za pět milionů korun.

Jde o jádro, a tak stopy tohoto projektu mezi českými policisty a americkými úřady znovu vedou k Temelínu a stamiliardové zakázce na jeho dostavbu, o níž se uchází také americko-japonská společnost Westinghouse. Rozhodnutí v temelínském tendru má padnout letos v září.

"Výcvik zaměřený na využívání a údržbu předaného vybavení je plánován na květen. Několikadenního výcviku se zúčastní policisté ze specializované jednotky Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a zástupci pyrotechnické služby Policie," řekla Denisa Čermáková z tiskového odboru ministerstva vnitra.

reklama
Doporučené recepty
    reklama