reklama

Mašková o boji s bulimií: Vypadají ti vlasy, zkazí se ti zuby, přijdeš o menstruaci

Proslavila se svým zvučným hlasem, růžovými vlasy a účastí v poslední StarDance. A právě během taneční soutěže se u ní opět rozjela porucha příjmu potravy. S bulimií bojuje už třináct let.

Foto: © Česká televize - Autor: David Raub

Ve StarDance vypadla Tereza Mašková v pátém kole, a i když ji účast v soutěži velice potěšila, nakonec byla za vyřazení ráda. "Kdybychom postoupili, další víkend by mě čekal v sobotu živý přenos StarDance a v neděli koncert v Lucerně, na který jsem se moc těšila a na kterém mi hodně záleželo. Nevím, jestli bych to zvládla. Chodila jsem na posilující infuze, abych mohla vůbec fungovat," prozradila Mašková v rozhovoru pro iDnes.cz.

Během soutěže se totiž opět ozvala bulimie, porucha příjmu potravy, s kterou se potýká už třináct let. Spouštěčem byla tentokrát paradoxní situace, kdy s kily, která ztrácela při trénincích, stoupala její obava z toho, že opět přibere. "Přestala jsem kvůli tomu skoro úplně jíst, pila jsem vodu a kávu, a když už jsem něco málo snědla, šla jsem to vyzvracet," přiznává zpěvačka.

O tom, že jde do tuhého a musí něco udělat, aby zase měla bulimii pod kontrolou, se ujistila během návštěvy dětské psychiatrie v pražském Motole, kde byla na besedě. "Viděla jsem tam holky dvanáctileté, třináctileté, patnáctileté. Tak mladé a problém se snaží řešit a já, skoro třicetiletá, na to kašlu. Normálně jsem se za sebe styděla."

Mašková je přesvědčená, že když bulimie propukne, je těžké ji zvládnout bez pomoci. Jí pomohla sestra, díky které Tereza začala chodit na terapie. Na lednici si také vypsala věci, které se jí mohou stát, když bude se zvracením pokračovat: Vypadají ti vlasy, zkazí se ti zuby, přijdeš o menstruaci, budeš mít problém počít dítě, můžeš přijít o hlas… "Taky tam mám návod, jak se chovat sama k sobě, abych se naučila mít se ráda takovou, jaká jsem. Omlouvám se za klišé, ale tohle je prostě ten klíč," říká Tereza Mašková.

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama