reklama

I šéfkuchař Pohlreich občas zhřeší ve fastfoodu. A dnes slaví 67. narozeniny

Po šestileté pauze se začínají natáčet nové díly pořadu Ano, šéfe!. Právě tahle show odstartovala popularitu Zdeňka Pohlreicha, na kterou pak šéfkuchař, který se nikdy nebál jít daleko pro silné výrazy, navázal dalšími formáty. Dnes slaví 67. narozeniny.

Prohlédnout grafiku
Foto: DVTV

Zásadním rozhodnutím jeho kariéry byl rok 1989, kdy emigroval do Nizozemska. Odtud se vydal do Austrálie, kde se vypracoval až na šéfkuchaře vyhlášené restaurace. Po návratu do Česka se stal šéfem kuchyní několika hotelů, později si otevřel vlastní restaurace a napsal více než desítku kuchařek.

Dnes už sám ve svých restauracích nevaří. "Já jsem se rozhodl zmenšit si pracovní úvazek. Doma vařím, protože mám manželku. A mám dva psy, pro ty se musí vařit taky," prozradil nedávno v show 7 pádů Honzy Dědka.

Postrach kuchařů zároveň překvapil svým vztahem k fastfoodům. "Když si chci zaprasit, nenápadně zajedu do Drive In, objednám si u okýnka a tam se ozve: Pojď se podívat, pojď se podívat, je tady Pohlreich! Můžete se mi podepsat," přiznal svérázný Zdeněk Pohlreich s tím, že jídlo sní ještě v autě, aby ho nikdo neviděl.

Na nejzajímavější momenty jeho kariéry se podívejte do naší galerie.

reklama
reklama
reklama