reklama

"Vždycky jsem chtěl hrát a psát," říká Lukáš Pavlásek, který uvede svou první hru

Lukáše Pavláska má veřejnost "zaškatulkovaného" jako komika a velmi výrazného účastníka taneční soutěže StarDance. Zdaleka ne všichni tuší, že má na svém kontě deset knih a brzy uvede svou první divadelní hru.

Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek | Foto: ČTK

Komika Lukáše Pavláska proslavilo hlavně vystupování ve standupovém pořadu Na stojáka!, pracovní záběr vystudovaného knihovníka je ale o dost širší. Zanedlouho bude mít premiéru jeho první divadelní hra. K její realizaci mu však musela pomoci kolegyně.

"Měl jsem napsané dvě úplně jiné hry, se kterými jsem obešel pár divadel. A pak si na mě vzpomněla Veronika Žilková, se kterou jsme občas vystupovali na improvizačních představeních. Věděla, jak moc chci dělat divadlo, a tak se o mně zmínila producentovi Divadla Broadway Oldovi Lichtenbergovi. Domluvili jsme se, že napíšu komedii přímo pro Broadway, a tak vznikl Já, diktátor," popsal pro iDnes Pavlásek trnitou cestu za splněním svého velkého snu.

Hra, která je podle něj komedií, má však daleko hlubší poselství, navíc velmi aktuální zejména v současnosti, kdy svět znovu diktátorům čelí. Jeho fanoušci se mohou těšit i na to, že ho uvidí na jevišti, přestože to nebylo jeho záměrem.

"Původně jsem v tom vůbec hrát nechtěl, ale Olda s Veronikou mě tak trochu ukecali a já jsem za to vděčný. I proto, že se režie ujal Vladimír Morávek, což je jeden z našich nejlepších režisérů. Snaží se ze mě postupně vytáhnout různý herecký polohy, o kterých jsem sám netušil, že je v sobě mám. Díky němu se na jevišti ukážu i úplně jinak, než mě lidi znají. Z každý zkoušky jsem doslova nadšenej," rozzářil se Pavlásek, který se kromě vystupovaní a divadla věnuje také literatuře. Na svém kontě už má deset knih, z nichž polovina je věnována dětskému publiku. Pravidelně také publikuje své fejetony a i ty se chystá vydat knižně. 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama