reklama

Před 20 lety se poprvé odvysílal Pop Idol. Co dnes dělají soutěžící z české verze?

Soutěž Pop Idol, která se na televizních obrazovkách poprvé objevila přesně před dvaceti lety, inspirovala desítky podobných pořadů hledajících pěvecké talenty. V Česku se tato show objevila jako Česko hledá SuperStar, první řada odstartovala v únoru 2004. Za tu dobu jí prošlo několik více či méně výrazných tváří. Podívejte se do naší grafiky, co dnes dělají a jak vypadají tehdejší soutěžící.

Prohlédnout grafiku
Foto: ČTK

Britská hudební soutěž Pop Idol slaví dvacáté výročí od prvního televizního vysílání. Celkem se tato show s různými názvy vysílala dosud ve více než 150 zemích světa včetně Česka.

Autorem původního konceptu je Simon Fuller, někdejší manažer zpěvačky Annie Lennoxové a tvůrce televizní kapely S Club 7. Prvním vítězem soutěže se stal Will Young, v roce 2004 nahradil Pop Idol podobný pořad X Factor. Zatímco v Británii se odvysílaly jen dvě řady, mnohem větší popularitu získala soutěž v USA, kde proběhlo již 20 sérií American Idolu.

V Česku měla tato pěvecká soutěž premiéru na přelomu let 2003 a 2004 pod názvem Česko hledá SuperStar, jejíž první řadu průměrně sledovalo 2,7 milionu lidí. Po třech řadách následovaly série soutěže s názvem Česko Slovenská SuperStar. TV Nova letos v září odstartovala již sedmou řadu této talentové show. Roli letošních porotců přijaly hvězdy Leoš Mareš, Monika Bagárová, Patricie Pagáčová, Pavol Habera a Marián Čekovský.

Co dnes dělají finalisté soutěže SuperStar? Kdo zůstal v hudební branži? Podívejte se do naší grafiky na vybrané bývalé soutěžící.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama