reklama

Svlékl Bočanovou či Soukalovou. Nejodvážnější titulní strany domácího Playboye

Časopis Playboy odstartoval v roce 1953 sexuální revoluci. Mediální magnát Hugh Hefner ho založil pro úspěšné muže a na jeho stránkách se nechaly v plné nahotě zvěčnit zpěvačka Madonna či modelka Cindy Crawfordová. Česká mutace magazínu s logem siluety králíka loni oslavila už 30 let existence

Prohlédnout grafiku
Foto: Playboy.cz / PLAYPRESS, s.r.o.

Playboy nebyl jen hanbatým plátkem, vycházely v něm kvalitní reportáže i texty známých spisovatelů či muzikantů. V posledních letech Playboy expandoval nad rámec mediálního podnikání a přetvořil se ve značku životního stylu. Ve vydání z března 2016 se rozhodl vzdát nahoty, o rok později ale změnil názor.

Feministky a další kritici Hugha Hefnera obviňovali, že ženy degraduje na pouhé sexuální objekty nebo že je ve své luxusní vile Playboy Mansion využívá de facto k prostituci.

Sám Hefner ale Playboy nepovažoval za výhradně erotický časopis. "Vždy jsem Playboy považoval za časopis o životním stylu, jehož je sex důležitou součástí," řekl v jednom z rozhovorů s televizí CNN.

Připomeňte si historii slavného časopisu a podívejte se, jak vypadaly titulní strany tuzemského Playboye. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama