reklama

Za neoprávněný chov tygra zaplatil Vémola statisíce. Teď mu bude šelma odebrána

Některým celebritám nestačí obyčejný pes nebo kočka a radši si obstarají jako domácí mazlíčky exotická, nebo aspoň neobvyklá zvířata. A někteří slavní si dokonce můžou vést i celou zoo. Jenže na svou zálibu v exotice Karlos Vémola doplatil.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Bojovník MMA Karlos Vémola už nějakou dobu řeší velký problém se svým neobvyklým domácím mazlíčkem. Domů si totiž pořídil bílou tygřici, na kterou ale nemá potřebnou dokumentaci. Poté, co mu ministerstvo životního prostředí uložilo dvěstětisícovou pokutu, došlo na rozhodnutí exotické zvíře z jeho chovu odebrat. Tomu se ale Vémola ze všech sil brání.

Tygřice, kterou pojmenoval Antonie Ramba, by měla být převezena do chovného zařízení v Německu, kde jsou ale podle českého bijce naprosto nevyhovující podmínky. Podle svých slov bude bojovat za to, aby jeho mazlíček mohl zůstat v Česku, a chce se podílet na financování jeho chovu.

"Takový kotě a chtějí ji sebrat a strčit někam do útulku pro tygry. To by tam asi moc nevydržela mezi těmi divokými. Ještě v takovém zařízení v Německu, do kterého ji chtějí převézt. Co jsem viděl, tak mi stačilo, že by tam chudák nepřežila ani týden, ale naděje umírá poslední. Udělám možné i nemožné, aby zůstala doma, alespoň v Čechách," řekl svým fanouškům během živého vysílání na Instagramu. 

Vémola ale není jedinou celebritou se zálibou v nezvyklých mazlíčcích. Třeba Nicolas Cage byl dlouho fascinován svými hady, nakonec ale připustil, že jej hypnotizují jen proto, aby ho mohli sežrat, a proto jim radši našel umístění v zoo. Melanie Griffithová přežila spolužití se lvem své matky bez újmy, další kočkovité šelmy v její domácnosti k ní ale tak laskavé nebyly.

Podívejte se do naší galerie na nezvyklá zvířata, která si adoptovaly světové celebrity.

reklama
reklama
reklama