reklama

Veronika Žilková přiznala, že čekala dítě s Jiřím Menzelem. Šla na potrat

Veronika Žilková se svěřila s informací, že před mnoha lety čekala dítě s režisérem Jiřím Menzelem. Herečka to popisuje v nové knize Dělte dvěma. Nakonec se rozhodla pro potrat a miminko si nechala vzít. Kniha vypráví o jejím soukromém, ale i kariérním životě.

Foto: ČTK

Herečka v knize popisuje okolnosti seznámení, a proč si s oscarovým režisérem vůbec něco začala. "Můj manžel Jiří Hanych (63) mi byl tehdy nevěrný s nejlepší kamarádkou. Měla jsem za sebou tuhle životní zradu a řešila jsem to tím, že jsem zahučela do jednoho vztahu, který také nedopadl dobře."

Když se Veronice rozpadlo manželství, prožila s Jiřím Menzelem půlroční vztah. "Prachsprostě mě sbalil na karlovarském filmovém festivalu. Oslovil mě a začal do mě hučet. Není tajemstvím, že svou péčí zahrnoval řadu hereček. Ale toto bylo v době, kdy s nikým v zásadě nechodil. Jen se nějak vídal s Geraldine Chaplinovou. Prostě poletoval," sdělila herečka.

"Chvíli jsem si myslela, že jsem jediná. Říkal mi Pampeliško, vozil mě tou svou sierrou a já byla absolutně šíleně zamilovaná. V té době, kdy se mi rozpadalo manželství, měla jsem pracovní krizi a malé dítě, to pro mě byla taková snová bublina," podělila se o své tehdejší pocity.

Žilková tehdy nechtěnou náhodou se svým milencem otěhotněla. Rozhodla se ale pro potrat. "Strašně holek si v podobné situaci zničí život. Vědí, že otec toho dítěte není partner na celý život, a on je taky tak nebere. Ale dítě je k sobě spoutá. A já věděla, že Menzel má holek víc. Navíc jsem byla děsně spálená životem. Také jsem nechtěla dalším otěhotněním riskovat, že zase ztratím veškerou práci," popisuje své smýšlení Žilková.

Za reklamního režiséra Jiřího Hanycha byla Veronika Žilková vdaná v letech 1984-1988, její první dcera Agáta se narodila v dubnu 1985. V roce 1988 se vdala podruhé, za stavaře Marka Navrátila. Jejich první syn Cyril přišel na svět v červnu 1989, druhý Vincent v dubnu 1997. 

Žilková se dodnes s rozhodnutím jít na potrat úplně nesrovnala. Stále si to vyčítá a není jí z toho dobře. "Potrat pro mě byl rozvodem s Bohem. Od té doby jsem už nikdy neměla ten klidný pocit, že se o mě Bůh stará a že jsem hodná holka. Stala jsem se vyvrhelem v hodnotách, které jsem si sama určila."

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama