reklama

Úplně nahá a bez retuší. Být tlustá je normální, říká zpěvačka a sbírá miliony lajků

Zpěvačka Lizzo nahrála na Instagram svoji nahou fotku a tvrdí, že hnutí body positivity se vyprázdnilo a musí se posunout dál.

Lizzo
Lizzo | Foto: Profimedia.cz

Dvaatřicetiletá hudebnice a držitelka několika cen Grammy, kterou v roce 2019 proslavil singl Cuz I Love You, na sebe v tomto týdnu strhla pozornost zahraničních médií. 

Zpěvačka na svůj profil na Instagramu, který sleduje přes 10 milionů lidí, nahrála velmi odvážnou fotku bez retuší nebo filtrů. Sedí na ní bez jakéhokoliv oblečení, v ruce drží pouze hrníček a pažemi si překrývá prsy. 

Fotka získala přes dva miliony lajků a 40 tisíc komentářů. Jsou to jistě pozoruhodná čísla, ale Lizzo nechtěla jen prvoplánově šokovat. Ke snímku totiž připsala, že jím hodlá "oslavit přirozenost svého těla". 

Příspěvek na Instagramu byl součástí spolupráce s kosmetickou značkou Dove na kampani, která by ráda změnila diskusi o standardech krásy a negativní dopady sociálních sítí. 

Zpěvačka přiznala, že jí dalo dost práce, aby svoje tělo milovala. "Musela jsem najít, jak svoje tělo mít ráda, pokud jsem v něm hodlala nadále žít a přežít," přiznala časopisu People. 

Lizzo v rozhovoru připustila, že je nutné vnímat své tělo normálně. Hnutí body positivity se podle ní zprofanovalo a zkomercionalizovalo a ztratilo své původní poslání. "Nechci, aby lidi vnímali, že tlustí lidé patří do hnutí body positivity. Být tlustá je prostě normální," řekla zpěvačka magazínu Vogue.

Mohlo by vás zajímat: Ženy zažívají teror kvůli vzhledu, říká Ahmedová

Přijmout vlastní tělo je proces na celý život, není moje povinnost vypadat jako ideál krásy, mám zodpovědnost za své tělo, aby bylo zdravé. | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama