reklama

Tři svatby, čtyři děti a šílené kostýmy. Německé modelce Heidi Klumové je 47 let

Německá topmodelka, televizní moderátorka a módní návrhářka oslaví v pondělí 47. narozeniny. Jako modelka prorazila díky soutěži začátkem 90. let a spolupracovala s řadou módních i kosmetických firem. Má vlastní kolekci bot, plavek a šperků a dokonce i parfémy. Vdala se celkem třikrát a libuje si v podivných halloweenských kostýmech.

Heidi Klum Prohlédnout grafiku
Heidi Klum | Foto: Shutterstock

Heidi Klumová se narodila v roce 1973 do rodiny manažera v kosmetické firmě a kadeřnice. K modelingu se dostala prostřednictvím soutěže krásy, do které se přihlásila v roce 1992.

V soutěži porazila dalších 25 tisíc uchazeček a ředitel modelingové agentury Metropolitan Models New York jí nabídl smlouvu na 300 tisíc dolarů. Po dokončení školy smlouvu přijala a vstoupila do světa modelingu, ve kterém figuruje dodnes. 

Německá topmodelka byla také jedním z "andílků" Victoria's Secret. V červenci 2007 ji časopis Forbes zařadil mezi patnáct nejbohatších supermodelek. Kromě účinkování v reklamách či navrhování oblečení se objevila také ve vedlejších rolích v několika filmech a seriálech, mezi nimi například Sex ve městě, Jak jsem poznal vaši matku či Všichni starostovi muži. Podílela se i na tvorbě filmu Ďábel nosí Pradu. Moderovala také několik pořadů a byla porotkyní reality show Heidi Klum: svět modelingu, Německo hledá topmodelku či Amerika má talent. 

Má svou vlastní kolekci šatů, bot, šperků, plavek a dva vlastní parfémy. Navrhla také dvě kolekce těhotenského oblečení nebo kolekci pro obchodní řetězec Lidl, která byla představena na newyorském týdnu módy v roce 2017. V Německu po úspěšné rodačce pojmenovali růži. 

Byla celkem třikrát vdaná a má čtyři děti, před rokem si vzala o 17 let mladšího Toma Kaulitze. Heidi Klumová má americké i německé občanství a momentálně žije v Los Angeles.

Podívejte se na další zajímavosti z jejího života.

Děsivá Heidi Klumová. Svlékla se do masky zdivočelé mimozemšťanky | Video: Reuters
reklama
reklama