reklama

Po pandemii se mění trend barvení obočí. Jak vypadá? Mělo by splývat s obličejem

Po roce lockdownu se mění trendy nejen v módě, ale i v kosmetice. Úzké džíny nahradily pohodlné volné kalhoty, a dokonce ani přísný pracovní dress code už není jen o obleku. Ve světě krásy nám ve změně pomohly roušky. Ženy "zahodily" rtěnky a větší pozornost si získaly oční stíny, výrazné linky a řasenky.

Novým trendem se stalo blond odbarvené obočí. Prohlédnout grafiku
Novým trendem se stalo blond odbarvené obočí. | Foto: Shutterstock

Po několika měsících v rouškách, které zakrývají naše tváře, se zesvětlené obočí stalo novým postcovidovým trendem. Oblibu si novinka získala především u slavných celebrit, jako je Kim Kardashianová, Lizzo a herečka Maisie Williamsová.

Úzké a precizně vytrhané obočí nejdříve nahradilo výrazné a husté, nejlépe vyčesané vzhůru. Po roce lockdownu se stalo oblíbeným obočí zesvětlené, které lehce splyne s obličejem. V kontrastu s huňatým obočím, které se v posledním desetiletí stalo všudypřítomným, odbarvené obočí odvádí pozornost od horní poloviny obličeje a přenechává ji očím.

Trend světlého obočí se rychle stal oblíbeným nejen u známých celebrit. Na Instagramu má hashtag #bleachedeyebrows přes 7,8 tisíce označení, naopak TikTok se pyšní 15,6 miliony. 

Podívejte se do galerie na nejznámější představitelky "neviditelného" obočí.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama