reklama

Ten ale vyrostl. Nejmladší syn prince Williama a Kate dnes slaví šesté narozeniny

Princ Louis Arthur Charles z Cambridge, nejmladší z dětí prince Williama a princezny Kate, dnes (23. dubna) slaví šesté narozeniny. Benjamínek rodiny prince z Walesu je čtvrtý v linii následnictví na britský trůn. Podívejte se, jak roste a komu je víc podobný.

Princ Louis na nejnovější fotografii, kterou zveřejnila jeho matka Kate. Prohlédnout grafiku
Princ Louis na nejnovější fotografii, kterou zveřejnila jeho matka Kate. | Foto: Princezna z Walesu

Princ Louis se narodil dva dny po narozeninách královny Alžběty II., 23. dubna 2018, jako třetí potomek prince Williama a princezny Kate. Na svět přišel v londýnské porodnici Lindo Wing nemocnice svaté Mary v Londýně, stejně jako jeho starší bratr George a sestra Charlotte

Celé jméno nejmladšího syna vévodů z Cambridge zní Louis Arthur Charles, což odkazuje na rodinné příslušníky královského rodu. Louis je mimo jiné prostřední jméno jeho staršího bratra George. Arthur bylo zase prostřední jméno krále Jiřího VI., otce královny Alžběty II. A Charles je jméno jeho dědečka, otce prince Williama.

Jeho královská Výsost princ Louis z Cambridge byla pokřtěna v červenci v londýnské Královské kapli v St. James's Palace. 

Stejně jako jeho starší sourozenci, ani princ Louis se na veřejnosti příliš neobjevuje. Princ a princezna z Walesu se je snaží držet mimo mediální humbuk, obzvlášť v současnosti, kdy se princezna potýká se zákeřnou rakovinou.

Podívejte se na to, jak malý princ z Walesu roste. 

reklama
reklama
reklama