reklama

Slovenské herečky slaví úspěchy i u nás. Mluví česky samy, nebo je třeba je dabovat?

V našich filmech a seriálech zdaleka nehrají pouze rodilí Češi a Češky. Tyto slovenské herečky udělaly kariéru ať už výlučně tady, nebo jak na Slovensku, tak i v Čechách. Podívejte se na herečky se slovenskými kořeny, které se u nás prosadily.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Ačkoli od sametové revoluce a nejmírnějšího rozvodu v lidských dějinách - rozpadu Česka a Slovenska - už přešla nějaká doba, některé věci jakoby se neměnily. K nim patří i krásné a nadané ženy se slovenskými kořeny, které uspěly nejen na rodné hroudě, ale také v Čechách. Někteří režiséři, jako třeba Filip Renč, se netají tím, že při obsazení filmů dají dokonce přednost slovenským herečkám. Mnohé, kterým dal šanci právě on, naleznete dokonce i v našem přehledu.

Některé si vybudovaly kariéru výlučně v Česku, jiným se daří pendlovat mezi zeměmi. Podívejte se do naší galerie na herečky slovenského původu. Je mezi nimi i vaše oblíbená?

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama