reklama

Slovenská prezidentka Čaputová má nového přítele, je jím aktivista z Greenpeace

Zuzana Čaputová má nového partnera, píší slovenská média. Má jím být Juraj Rizman, známý aktivista a tvář slovenské pobočky Greenpeace. Čaputová s Rizmanem spolupracovala 13 let a byl jejím poradcem pro otázky životního prostředí a občanskou společnost.

Zuzana Čaputová a Juraj Rizman
Zuzana Čaputová a Juraj Rizman | Foto: Profimedia.cz

"Ano, jsme spolu. Je to velmi osobní, a proto se k tomu, když dovolíte, nebudu už dál vyjadřovat," potvrdil Rizman slovenskému webu Topky.sk, který dále píše, že pár je spolu již od ledna a strávil společně i zahraniční dovolenou.

Čaputová a Rizman spolu již dříve pracovali v občanském sdružení Via iuris, slovenská prezidentka jeho schopnosti využívala i ve svém současném působišti, kde jí radil v oblasti životního prostředí.

V momentě, kdy jejich vztah přerostl pracovní rámec, Rizman údajně podal výpověď a momentálně pracuje v kanceláři místopředsedy Národní rady Juraje Šeligy.

Zuzana Čaputová je rozvedená, v roce 2018 ukončila manželství s Ivanem Čaputou. V prezidentské volbě ji podporoval básník a překladatel Petr Konečný. Šestačtyřicetiletá právnička, která ve vysoké politice dosud nepůsobila, je v pořadí pátou hlavou slovenského státu od jeho vzniku v roce 1993.

reklama
reklama
reklama