reklama

Karel Roden slaví rok před šedesátkou. Kteří další Češi se proslavili v zahraničí?

Stát se slavným není jednoduché. Podaří-li se to na domácí půdě, je to skvělé, ale sklízíte-li úspěch i v zahraničí, už to něco znamená. Karlovi Rodenovi se to povedlo, zahrál si dokonce po boku Roberta De Nira. Kteří slavní Češi se proslavili i na na opačné polokouli?

Karel Roden Prohlédnout grafiku
Karel Roden | Foto: ČTK

Jeden z nejobsazovanějších českých herců Karel Roden byl patnáctkrát nominovaný na Českého lva, sošku si však odnesl pouze dvakrát. Poprvé v roce 2009 za hlavní roli ve filmu Hlídač č. 47, podruhé za ztvárnění Jana Masaryka v úspěšném snímku Masaryk z roku 2016. 

Úspěch si získal nejen na domácí půdě, ale také v zahraničí. V roce 1999 si poprvé vyzkoušel zahraniční angažmá, hrál jednu z důležitých postav italsko-německé minisérie PirátiO rok později úspěšně absolvoval náročný konkurz pro americký akční film 15 minut a získal roli zločince Emila Slovaka. Zahrál si mimo jiné po boku hollywoodské hvězdy Roberta De Nira, který si ho pro film sám vybral. Objevil se i v řadě dalších zahraničních snímků (Blade 2, Neprůstřelný mnich, Hellboy, Running Scared), zahrál si i v komedii Prázdniny pana Beana s Rowanem Atkinsonem. 

18. května slaví 59. narozeniny a vy se podívejte do galerie na další úspěšné Čechy a Češky, kteří se proslavili také za hranicemi. 

reklama
reklama