reklama

Slavní a plešatí: Bruce Willis, Marek Vašut nebo Andre Agassi. Komu to teď sluší víc?

Být plešatým mužem vůbec nemusí znamenat průšvih. Některé ženy dokonce považují muže bez vlasů za více sexy než jejich vlasaté konkurenty. Kteří slavní se nebojí svou pleš přiznat a raději si rovnou oholí hlavu, než aby zachraňovali nezachranitelné?

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

"Plešoun" možná nezní nijak lákavě, ale neochvějnou pravdou zůstává, že pro mnoho žen bývají muži bez vlasů - možná trochu paradoxně - víc sexy než jejich vlasatí kolegové. 

  „Až budu starší, budu ten mužně plešatící typ. Ledaže bych byl jedním z těch uslintaných dědků, co běhaj s nákupní taškou po kavárnách a vykřikují o socialismu.“ Woody Allen Plešatý muž

Míru tělesného ochlupení, ale také množství (a výdrž) vlasů způsobuje u mužů hladina testosteronu, pohlavního hormonu typického právě pro mužské pokolení. Vědci zjistili, že jeho množství se obvykle dědí z otců na syny, a proto se velmi často generačně opakuje také plešatost. 

Vysoká hladina testosteronu způsobuje u mužů výraznější tělesné ochlupení, ale - a možná překvapivě - i časný úbytek vlasů a následnou plešatost.

Kterým slavným mužům jejich holá hlava nevadí, anebo si na ní dokonce zakládají? A co si myslíte vy - slušelo jim to více s vlasy (pokud je známe i z období s hustou hřívou), anebo jsou za větší fešáky, když svou pleš přiznávají?

Prolistujte si naši grafiku a porovnejte sami.

reklama
reklama