reklama

Šarmantní módní ikona i bojovnice za přírodu. Marion Cotillardová slaví 45 let

Šik Francouzka mnoha tváří, tak by se dala charakterizovat herečka Marion Cotillardová. Rodilá Pařížanka pochází z herecké rodiny, a přestože chtěla být dříve spíše ochránkyní přírody, nakonec se dala k filmu. A litovat nemusí, na svém kontě má stovky postav a Oscara za Edith Piaf. Ve středu slaví 45. narozeniny.

Marion Cotillard Prohlédnout grafiku
Marion Cotillard | Foto: Shutterstock

Pařížská rodačka Marion Cotillardová přišla na svět v roce 1975 do umělecké rodiny. Vyrůstala u Orléans a už jako dítě účinkovala v otcových hrách. Přestože údajně toužila po tom, stát se ochránkyní přírody a dokonce vstoupila do Greenpeace, v 15 letech šla studovat konzervatoř a po absolutoriu v roce 1994 se přestěhovala do Paříže.

U filmu debutovala v roce 1996 ve snímku Nádherná zelená od režisérky Coline Serreau, dva roky nato se objevuje ve filmu Taxi (a jeho dalších pokračováních), kde ztvárnila lásku hlavního hrdiny Lilly. Do přelomu tisíciletí natočila několik televizních snímků a objevila se v pár dalších francouzských filmech. 

Přelomový pro ni byl rok 2003, kdy se dostala do snímku Tima Burtona Velká ryba a společně s Guillaumem Canetem si zahrála v romantickém dramatu Vadí nevadí. Naprosto zlomové pro ni ale bylo obsazení do životopisného snímku Edith Piaf (2007), kde ztvárnila samotnou francouzskou ikonu šansonu. Drama pojednávající o úspěších i pádech francouzské zpěvačky se natáčelo také v Česku a Cotillardová si za film odnesla řadu ocenění. Získala cenu César, BAFTA, Českého lva, Zlatý glóbus i Oscara. 

Přes řadu hezounů, kteří se po jejím hereckém boku ukázali, zůstává od roku 2007 s francouzským hercem a režisérem Guillaumem Canetem. Mají spolu dvě děti - syna a dceru. 

Marion Cotillardová je také oblíbenou módní ikonou. Byla například tváří kabelky Lady Dior a letos se stala novou tváří vůně Chanel No. 5. V roce 2010 se stala rytířkou Řádu umění a literatury Francie a od roku 2016 je držitelkou Řádu čestné legie. 

Podívejte se na další zajímavosti z jejího života. 

reklama
reklama