reklama

Princezna Diana se objeví v seriálu na Netflixu. Podívejte se, kdo ji bude hrát

Úspěšný seriál o královské rodině The Crown by měl mít na Netflixu premiéru čtvrté řady v listopadu tohoto roku a už se postaral o rozruch.

Diana, Princezna z Walesu, a královna Alžběta II. na snímku z roku 1987.
Diana, Princezna z Walesu, a královna Alžběta II. na snímku z roku 1987. | Foto: ČTK

Dochází k tomu, na co jsme všichni tak trochu čekali: v další řadě seriálu se objeví princezna Diana. Seriál bude stopovat její seznámení s princem Charlesem, stejně jako jejich svatbu v roce 1981 a narození princů Williama a Harryho.

V seriálu, za který herečka Claire Foyová získala v roli královny Alžběty II. několik ocenění Emmy a Zlatý Glóbus, roli princezny Diany ztvární neznámá herečka Emma Corrinová. Jejím princem Charlesem je Josh O‘Connor. Tvůrce seriálu Peter Morgan BBC řekl, že si je herečka okamžitě podmanila.

"Princezna Diana byla ikona a její vliv na svět zůstává pořád posvátný a inspirující. Byla jsem více než nadšená a vzrušená, že budu součástí téhle show," řekla BBC Emma Corrinová, která se objevila například v historickém dramatu Misbehaviour. To mělo premiéru letos v březnu a vypráví příběh žen z hnutí Women‘s Liberation Movement, které se snaží překazit soutěž Miss World v roce 1970 v Londýně.

Na veřejnost se už dostaly fotografie, na kterých je při natáčení ve Španělsku k vidění královská dvojice přesně tak, jako ji ve skutečnosti fotografové zachytili během cesty po Austrálii v roce 1983. Emma Corrinová alias princezna Diana má na sobě růžové šaty s puntíky a klobouček. Stejně tak ve čtvrté řadě po vzoru Lady Di oblékne bílé šaty se zapínáním na knoflíky a bílou kabelku.

Právě promyšlené kostýmy, skvělý casting a bohatá vypravěčská linka je to, čím si seriál získal zájem fanoušků i kritiky. Alžbětu II. stejně jako ve třetí řadě ztvární Olivia Colmanová, která vystřídala Claire Foyovou. Kromě života princezny Diany a Charlese se bude čtvrtá řada točit také kolem Margaret Thatcherové, kterou ztvární agentka Scullyová z Akt X Gillian Andersonová, kolem vloupání do Buckinghamského paláce v roce 1982 nebo operace plic princezny Margaret.

Tvůrci mají v plánu natočit celkem šest řad, takže se máme na co těšit. Ať už seriál sledujete kvůli lásce k historii, královské rodině, skvělé příběhové lince, nebo jej začnete sledovat právě kvůli princezně Dianě. 

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama