reklama

Neznámý pachatel se pokusil ukrást zdravotní záznamy princezny Catherine

V době, kdy Velká Británie žije kauzou ohledně zdravotního stavu manželky následníka trůnu, se objevil další skandál. Britský úřad na ochranu osobních údajů se zabývá případem pokusu ukradení nemocničních záznamů princezny Catherine.

Foto: Shutterstock

"Můžeme potvrdit, že jsme obdrželi zprávu o porušení ochrany osobních údajů," uvedl Britský úřad na ochranu osobních údajů k případu, kdy se personál londýnské kliniky, na které se princezna Catherine v lednu podrobila nespecifikované operaci břicha, pokusil nelegálně dostat k jejím zdravotním záznamům.

"Existují velmi přísná pravidla, která určují, do kterých údajů může který zaměstnanec nahlížet, tato pravidla se vztahují na všechny pacienty, protože je potřeba, aby se o jejich zdravotním stavu dozvěděli opravdu jen ti, kteří na to mají právo a potřebují informace k péči," řekla televizi Sky náměstkyně ministra zdravotnictví a sociální péče Maria Caulfieldová.

Klinika, na které se manželka prince Williama léčila, se k případu odmítla vyjadřovat, její mluvčí vzkázal pouze to, že všichni jejich pacienti bez ohledu na společenské postavení si zaslouží stejnou ochranu soukromí.

"Jde o závažné narušení bezpečnosti, které kliniku neuvěřitelně poškozuje, vzhledem k její neposkvrněné pověsti při léčbě členů královské rodiny. Vysocí šéfové kliniky kontaktovali Kensingtonský palác okamžitě poté, co byli na incident upozorněni. Palác ujistili, že bude provedeno úplné vyšetřování," napsal deník The Mirror na základě vyjádření svého zdroje z nemocnice London Clinic.

O tom, jaký je skutečný stav princezny z Walesu, se spekuluje už řadu týdnů a je jasné, že její zdravotní záznamy by se daly velmi dobře zpeněžit. 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama