reklama

Princ Harry neuspěl s odvoláním u soudu. Ochranku placenou z britských daní nedostane

Mladší syn krále Karla III. princ Harry už podruhé neuspěl se svou žalobou u soudu. Tam se domáhá, aby jemu a jeho rodině byla přidělena ochrana stejné úrovně, jakou mají ostatní členové královské rodiny.

Foto: Reuters

Když se britský princ Harry se svou manželkou Meghan Markleovou rozhodli vzdát pozice pracujících členů královské rodiny a natrvalo přesídlit do Spojených států, ztratili nárok na nejvyšší úroveň osobní ochrany poskytované britskou vládou, kterou financují tudíž tamější daňoví poplatníci. Jenže to se mladšímu synovi krále Karla III. nelíbilo a rozhodl se celou věc řešit u soudu. 

Jeho právníci tvrdili, že byl princ vystaven "nezákonnému a nespravedlivému zacházení", a pomocí žaloby se stále méně oblíbený aristokrat domáhal nápravy. Jeho nárok ale v únoru soud zamítl. Princ se přesto nevzdal a podal odvolání. I to mu ale tento týden bylo zamítnuto. Podle listu The Guardian soudce Peter Lane v odůvodnění zamítnutí odvolání konstatoval, že bylo z velké části pouhou rekapitulací dřívější zamítnuté žaloby. Soudce zároveň princi Harrymu nařídil uhradit většinu soudních výloh, které ministerstvu vznikly.

Princ Harry však podle britského tisku stále nevyčerpal všechny možnosti odvolání, a tak se nyní čeká, zda bude v boji za svá domnělá práva pokračovat i nadále. Princ několikrát veřejně mluvil o tom, že má obavy o bezpečí nejen své, ale zejména své ženy a jejich dvou dětí. Z jejich pohledu nedostatečná úroveň ochrany má být také důvod, proč v poslední době do rodné Británie cestuje sám bez doprovodu svých nejbližších. 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama