reklama

Charles se králem nestane. Nejčastější mýty, které o královské rodině kolují po světě

Komu patří všechny šperky, které královna Alžběta II. na veřejnosti nosí, proč její vnuk Archie neobdržel titul a kdo platí všechny honosné události královské rodiny? Projděte seznam nejčastějších mýtů a polopravd, které putují nejen v britské společnosti.

Prohlédnout grafiku
Foto: Reuters

Královské rodiny a její členové fascinují obyvatele nejen těch zemí, ve kterých vládnou, ale i obyvatele dalších států zajímá, jak známé panovnice a panovníci žijí, jak se stravují, co dělají ve volném čase, co mají a nemají rádi. A jen málokterá královská rodina je tak moc v centru pozornosti jako ta britská s královnou Alžbětou II. v jejím čele.

Dokladem zájmu je i současný seriál Koruna z produkce Netflixu, který divákům a divačkám poodkrývá zákulisí této slavné dynastie. Zvýšený zájem a také touha po senzaci ale často vedou ke vzniku mýtů a polopravd. Přinášíme ty nejrozšířenější, které jste možná sami pokládali za skutečnost. Podívejte se do naší galerie.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama