reklama

Rihanna jako překvapivá miliardářka. V žebříčku předběhla Eltona Johna i Eda Sheerana

Barbadoská zpěvačka Rihanna se v žebříčku The Sunday Times Rich List dostala mezi nejbohatší britské interprety. Popová diva dokonce porazila i takové stálice, jako je Elton John nebo Mick Jagger. Její jmění je odhadováno na 14,6 miliardy korun, značná číst příjmu jí plyne z její kosmetické a módní značky Fenty.

Rihanna
Rihanna | Foto: Reuters

Popová zpěvačka narozená jako Robyn Rihanna Fentyová se letos umístila na třetím místě britského žebříčku nejbohatších hudebníků dle The Sunday Times hned za skladatelem Andrewem Lloydem Webberem a hudebníkem Paulem McCartneym. Podle britského deníku jí plyne největší zisk z její kosmetické značky Fenty. Zatím poslední album totiž vydala v roce 2016. 

"Překvapila nás. Jenom velmi málo lidí ví, že žije ve Spojeném království. A teď se stala prvním hudebníkem, který dosáhl statusu miliardáře v Británii," uvedl pro britskou BBC Robert Watts, který dává žebříček dohromady. 

Rihannina pozice je zajímavá hned z několika hledisek. Jednak proto, že je v žebříčku prvních deseti nejbohatších britských muzikantů jedinou ženou, a taky proto, že je jí teprve 32 let. 

Za ní se v žebříčku umístil například Elton John, Mick Jagger, Keith Richards, Ringo Starr, Sting nebo Ed Sheeran. Watts Rihanninu pozici přirovnal k "seizmické změně" v žebříčku, který je sestavován již více než 30 let. 

Rihanna je příkladem tvrdé práce

"Doba, kdy mu dominovalo zděděné bohatství, šlechta a především bílí muži středního a staršího věku, se změnila," dodal.

Podle něj je původem barbadoská zpěvačka dobrým příkladem někoho, kdo vzešel z tvrdých podmínek karibského ostrova a tvrdě na sobě a své kariéře pracoval. Barbados patří mezi země Britského společenství. 

Rihannina kosmetická značka Fenty byla založena před třemi lety a jejím cílem bylo nabídnout širokou řadu výrobků pro více typů a tónů pleti, než do té doby nabízel kosmetický průmysl. Tržní hodnota značky je nyní odhadována na tři miliardy dolarů (v přepočtu zhruba 76 miliard korun).

Kromě autorských poplatků za její hity a alba jí další příjmy plynou z řady spodního prádla Savage X Fenty. Její jmění, odhadované na 14,6 miliardy korun, ji podle BBC navíc řadí mezi nejbohatší zpěvačky světa, porazila dokonce i Madonnu, Céline Dionovou nebo Beyoncé. 

Podle Wattse se však příští rok na příjmech hudebníků zřejmě podepíše letošní pandemie koronaviru. Kvůli ní byla totiž zrušena řada kulturních akcí, včetně koncertů. 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama