reklama

Petr Vágner s přítelkyní jako jediní Češi absolvovali maraton v Himálaji

Pro mnohé lidi je jen těžko představitelným faktem uběhnout 42 kilometrů. Herec a moderátor Petr Vágner patří mezi ty, pro které to problém není. Teď navíc absolvoval takový závod dokonce v nejvyšších horách světa.

Foto: Profimedia.cz

Obrovský úspěch si na své konto připsal moderátor Petr Vágner. Společně s přítelkyní Silvií Vlčkovou se totiž jako jediní čeští zástupci postavili na start nejvýše položeného maratonu na světě, himálajského Ladakh Marathonu. Úspěšně pak zdolali trasu dlouhou 42 kilometrů, a to vše v nadmořské výšce přes 3400 metrů nad mořem. Celý závod uběhli v čase pět hodin a čtyřicet pět minut. 

"Ovšem ta cesta k vysněné medaili nebyla vůbec snadná. Od letošního května jsem kvůli závodu shodil přes 14 kilogramů a druhý den po příletu do Lehu mě skolila výšková nemoc! Nakonec jsem se s aklimatizací vyrovnal celkem rychle. Třeba polské závodníky organizátoři společně s doktory nepustili vůbec do závodu, kvůli výškové nemoci," popsal Vágner na svém profilu na Instagramu.

Ještě před závodem absolvovali několik tréninků, které jim pomohly s aklimatizací. Například přespání a první lehké běžecké tréninky u Pangong Lake - nejvýše položeného slaného jezera na světě ve výšce 4266  metrů nad mořem.

"Ladakh Marathon jsme startovali v šest hodin ráno v Lehu ve výšce 3500 metrů, kdy bylo okolo šesti stupňů Celsia, a už zhruba v deset hodin začalo pálit ostré sluníčko. Takže celý závod jsme se museli potýkat nejenom se změnou počasí, ale také s nadmořskou výškou, která nám vzala hodně síly," napsal s tím, že nejhorší prý byl závěr s prudkým stoupáním. "Tohle už šli všichni chůzí, nikdo neběžel, tedy kromě místních šerpů," přiblížil moderátor, jak jeden z nejtěžších závodů světa vypadá.

A nezapomněl také poděkovat své partnerce za to, že to všechno absolvovala s ním. 

Putinovo Rusko už se ničím netají. Vzhlíží k Sovětskému svazu a lační po pomstě | Video: Kristýna Pružinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama