reklama

Šla za láskou navzdory pravidlům. Znáte další slavné královské rodiny světa?

Když přijde řeč na královské rodiny, mnoho lidí si vzpomene jen na tu britskou v čele s královnou Alžbětou II. Ve světě je však mnohem více panujících rodin, které bychom neměli opomínat. Například japonská královská rodina, ze které pochází třicetiletá neteř císaře Naruhita, princezna Mako. Ta se rozhodla provdat se za svého univerzitního spolužáka a šokovala celé Japonsko.

Prohlédnout grafiku
Foto: Reuters

Pro někoho přežitek, pro jiného pohádka. Tak by se dal popsat pohled na královské rodiny, kam spadá i momentálně médii hojně probíraná japonská rodina. Mezi členy tohoto království vznikly velké problémy poté, co se princezna Mako rozhodla provdat za svého bývalého univerzitního spolužáka, který je u Japonců neoblíbený.

Jejich zásnuby rozdělily japonskou společnost. Zatímco někteří jejich vztah považují za pohádku, jiní jsou toho názoru, že právník Kei Komura není pro jejich princeznu dost dobrý.

Které další země mají své vládce s modrou krví? Kdo konkuruje královně Alžbětě II. a její rodině? To zjistíte v naší galerii.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama