reklama

"Najdu svou cestu," říká Gabriela Lašková, která po devíti letech končí na Primě

Minulý týden televize Prima ohlásila personální změny, které chystá po návratu Evy Perkausové do vysílání. Nově nabídnutou pozici ale Gabriela Lašková nepřijala a rozhodla se v televizi definitivně skončit.

Foto: Profimedia.cz

Zpráva o tom, že moderátorka Gabriela Lašková opouští hlavní zpravodajskou relaci, mnohé její fanoušky minulý týden zaskočila. Oznámilo to vedení televize Prima, které zároveň uvedlo, že byla Laškové nabídnuta pozice v magazínu Showtime. Jenže Laškové se takové rozhodnutí nelíbilo. Svůj postoj zveřejnila až o víkendu na svém profilu na Instagramu.

"Omlouvám se, že se k celé situaci vyjadřuji až dnes, avšak sama jsem s ní byla vyrozuměna před pár dny a potřebovala jsem alespoň nějaký čas se se situací vyrovnat. Potvrzuji, že na pozici moderátorky Hlavních zpráv končím. Respektuju rozhodnutí ze strany Primy a CNN Prima News a děkuji za nabídku setrvat na jedné palubě. Rozhodla jsem se ji však odmítnout, a tedy zcela odejít," napsala Lašková, která zároveň poděkovala za zkušenosti, které během devíti let strávených na Primě nabrala.

Jejím fanouškům se ale taková změna ani trochu nezamlouvá a někteří mají jasno, že na vině je Eva Perkausová, kvůli jejímuž návratu celé personální zemětřesení začalo. Perkausová se totiž po krátké mateřské pouze vrací na pozici moderátorky hlavních zpráv. Jelikož se Soňa Porubková jako její záskok u diváků osvědčila, rozhodla se ji televize na jejím postu ponechat a Laškovou přesunout do společenského magazínu. Už minulý týden z tohoto důvodu ohlásila odchod z televize i bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová. Takové osočování kolegyň se ale Laškové nelíbí.

"Prosím, Eva za nic nemůže, ani Soňa. Jsou rozhodnutí, která dělají jiní. A taková rozhodnutí se rozhodně dají respektovat, ale musí být podána s úctou k druhému. Život jde dál, najdu novou cestu. Jsou přece důležitější věci," dodala s nadhledem Lašková.

Její příspěvek okomentoval i bývalý kolega Roman Šebrle, který jí vyseknul velkou poklonu. "Gabčo, bylo mi ctí a národním svátkem s tebou nejen pracovat, ale i trávit čas. Nikdy nezapomenu na legraci na Palmovce nebo výjezdy s kamionem Hlavních zpráv po městech. Je mi líto, že končíš, a ať už budou tvé kroky směřovat kamkoliv, přeji ti jen to nejlepší."

A na moderátorčino rozhodnutí odejít zareagovala i sama televize. "Je nám skutečně líto, že Gabriela Lašková nepřijala naši nabídku na jinou moderátorskou pozici na CNN Prima NEWS a Primě. Gábině moc děkujeme za všechny roky, které s námi na Primě strávila, za velkou profesionalitu a obětavou práci. Přejeme jí mnoho štěstí v další kariéře a hlavně v životě."

Putinovo Rusko už se ničím netají. Vzhlíží k Sovětskému svazu a lační po pomstě | Video: Kristýna Pružinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama